Trwa ładowanie...

Jedna z najpopularniejszych ulic w stolicy zmieniła nazwę. Już nie znajdziesz tabliczki al. Armii Ludowej

W piątek służby drogowe wymieniły tabliczki z nazwą al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Wojewoda mazowiecki 10 listopada ub. r. wydał taką decyzję. Z kolei mieszkańcy sprzeciwiali się, a radni PO odwoływali się od tej decyzji.

Jedna z najpopularniejszych ulic w stolicy zmieniła nazwę. Już nie znajdziesz tabliczki al. Armii LudowejŹródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur
d2obewq
d2obewq

Zmiany nazw ulic rozpoczęły się kilka miesięcy temu, gdy rząd zadecydował o dekomunizacji ulic. I tak, Zdzisław Sipiera postanowił zmienić nazwę jednej z głównych arterii w stolicy.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur

Podczas sesji rady miasta 11 stycznia b.r. klub PO składał projekt uchwały dotyczący odwołania się od zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Radni PO chcieli zmienić nazwę ulicy na Trasa Łazienkowska. Tłumaczyli, że mieszkańcy stolicy używają tej nazwy częściej niż al. Armii Ludowej.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta

Wojewoda mazowiecki odrzucił propozycję radnych PO. - Zgodnie z nowelą tzw. ustawy dekomunizacyjnej, zgodę na ponowną zmianę "zdekomunizowanych" ulic musi wyrazić IPN i wojewoda - tłumaczył wojewoda.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Trzeci nosorożec w warszawskim zoo. Gratulujemy Shikari i Kubie

d2obewq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2obewq
Więcej tematów