Trwa ładowanie...

Jedna rocznica, dwie uroczystości na 10 kwietnia

Druga rocznica katastrofy smoleńskiej w cieniu konfliktu. Główne uroczystości na Powązkach, Kaczyński i PiS na Krakowskim Przedmieściu.

Jedna rocznica, dwie uroczystości na 10 kwietnia
d46b2i2
d46b2i2

Główne uroczystości z okazji 2. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej organizuje Urząd m.st. Warszawy. Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 8:00 pod pomnikiem ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wezmą w nich udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Nie będą to jednak jedyne wydarzenia zaplanowane na ten dzień. Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele tak jak rok temu planuje własne obchody: *mszę świętą w kościele seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54), manifestację pod Pałacem Prezydenckim, Apel Poległych (odczyta go Jarosław Kaczyński), a wieczorem Marsz Pamięci. *

PiS uważa, że miasto utrudnia partii organizację własnych uroczystości. Urząd Warszawy zażądał od organizatora przygotowania m.in. organizacji ruchu na czas demonstracji. PiS ma już tylko kilka dni na ustalenie z policją, inżynierem ruchu i Zarządem Dróg Miejskich projektu zmian w organizacji ruchu. Jeśli nie zdąży, to na ulicy nie staną podesty, głośniki i telebimy.

d46b2i2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46b2i2
Więcej tematów