Trwa ładowanie...

Jan Śpiewak ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę

W grudniu 2019 roku Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok sądu niższej instancji, według którego Jan Śpiewak jest winny zniesławienia mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej. Dziś aktywista został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Jan Śpiewak ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja DudęŹródło: Piotr Stasiak, Wolne Miasto Warszawa
d1dhx87
d1dhx87

Jan Śpiewak ułaskawiony przez Andrzeja Dudę

Dziś rano wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha poinformował, że Andrzej Duda podpisał akt ułaskawienia Pawła Śpiewaka, skazanego za zniesławienie mecenas Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej.

Aktywista znany z walki o prawa lokatorów został uznany winnym zniesławienia Górnikowskiej po tym, jak publicznie krytykował córkę byłego ministra sprawiedliwości za jej działalność w latach 2008-2011, kiedy była kuratorem właściciela jednej z warszawskich kamienic. Krytykę podpierał faktem, że ów właściciel zmarł w 1959 roku.

Jan Śpiewak podziękował z łaskę w oświadczeniu

Do mediów trafiło dziś oświadczenie działacza, w którym wyraża wdzięczność za akt łaski. Jednocześnie Śpiewak wyraził swój pogląd na temat wyroku i pracy sądu: - Warszawski sąd uczynił mnie przestępcą za ujawnienie roli mecenas - córki byłego ministra sprawiedliwości - w nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Ochocie. Mój proces odbył się z naruszeniem elementarnych standardów państwa prawa - napisał aktywista.

d1dhx87

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Według działacza wyrok to zaprzeczenie idei demokracji: - Wyrok sądu podważał fundamenty każdej demokracji: wolności słowa i prawa do krytyki możnych tego świata. W związku z tym skorzystałem z przewidzianej w konstytucji RP ścieżki. Dzisiaj sprawiedliwości stało się zadość - ocenił Jan Śpiewak

W dalszej części oświadczenia aktywista zapewnił, że nie zamierza przestać walczyć z "dziką reprywatyzacją" i zawsze będzie stał po stronie pokrzywdzonych nielegalnymi praktykami lokatorów.

- Nasze miasto już dosyć wycierpiało. Dalej będę walczył z niesprawiedliwością, korupcją i tymi, którzy dla własnego zysku chcą krzywdzić ludzi, bez względu na to jak drogie garnitury noszą i do jakiej partii przynależą. - zakończył swoje oświadczenie Śpiewak.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dhx87
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dhx87
Więcej tematów