Trwa ładowanie...

Jakie imiona nadaje się dzieciom w Warszawie?

Sprawdźcie ciekawą stronę, gdzie możecie zobaczyć aktualne statystyki.

Jakie imiona nadaje się dzieciom w Warszawie?
d1lm6g8
d1lm6g8

Znaleźliśmy w sieci bardzo interesującą stronę, która prowadzi statystyki imion nadawanych dzieciom aktualnie w Warszawie. Co ciekawe, strona jest zupełnie niekomercyjna i robiona tylko z pasji oraz ciekawości. Kiedy okazało się że spodziewamy się dziecka, siłą rzeczy zaczęliśmy zastanawiać się nad wyborem imienia dla niego (lub dla niej) - pisze założyciel strony Bartek Górny - Jako ludzie metodyczni, postanowiliśmy najpierw sprawdzić jakie imiona nadawane są najczęściej, jakie są najpopularniejsze imiona i jakie są popularne, a to w tym celu, żeby tychże imion unikać, gdyż sytuacja kiedy w klasie jest pięć osób o tym samym imieniu jest nieco niekomfortowa.

Jako źródło posłużył im sobotni dodatek do "Gazety Wyborczej" - "Witaj na świecie". Co tydzień są tam cztery strony fotografii nowo narodzonych w Warszawie dzieci, w większości zaopatrzone w imiona - pisze założyciel strony - Napisałem więc program umożliwiający szybkie rejestrowanie ich w bazie danych, i zaczęliśmy zbierać dane.

Statystyki obejmują lata 2004-2012 i zawierają najpopularniejsze imiona, ale także te które zostały nadane w Warszawie na przykład tylko jednemu dziecku. Autor najciekawsze imiona komentuje na blogu: 29 stycznia przeczytałem podpis pod zdjęciem “Mrówka, siostra Kuby i Pszczoły” (urodzona 12-go stycznia, 3070g., 54cm.), po prostu nie mogłem się powstrzymać. Wśród najbardziej niepospolitych imion możemy znaleźć także takie ciekawostki jak: Tradycja, Sindi, Niunia, Nike, Jarzyna, Guantanamera czy Calineczka. Do grona warszawiaków weszli też ostatnio: Thorgal, Saturnin, Patrycjusz, Lilli (chłopiec), Levente, Barabasz, Belzebub i Elvis.

A oto zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w Warszawie w roku 2012 (ostatnia aktualizacja 2012-09-23)

d1lm6g8

CHŁOPCY
1 Jan
2 Jakub
3 Antoni
4 Aleksander
5 Franciszek
6 Filip
7 Kacper
8 Mateusz
9 Stanisław
10 Michał

DZIEWCZYNKI
1 Julia
2 Maja
3 Zuzanna
4 Lena
5 Natalia
6 Hanna
7 Zofia
8 Aleksandra
9 Wiktoria
10 Alicja

Sprawdźcie koniecznie kompletne statystyki TUTAJ .

d1lm6g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lm6g8
Więcej tematów