Trwa ładowanie...

Jak wyglądają bulwary wiślane po weekendowej imprezie? (WIDEO)

Kapsle, potłuczone szklane butelki, porozrzucane jednorazowe grille. Taki obraz wiślanych plaż stara się zmienić akcja "Wyjdź na czysto"

Jak wyglądają bulwary wiślane po weekendowej imprezie? (WIDEO)
d1iv86v
d1iv86v

Po udanej imprezie nad Wisłą niewiele osób zastanawia się, gdzie podziały się wszystkie pozostawione śmieci. Otóż niestety nie znikają samoistnie. Leżą na plażach i bulwarach, niszcząc piękny nadwiślański krajobraz. Czekają, aż dobra dusza wolontaryjnie wrzuci je do kosza.

Świetny spot projektu Wisła Warszawa pokazuje nie tylko piękno wiślanych bulwarów i świetną atmosferę tamtejszych imprez, ale również to, co po nich zostaje - śmieci i ogólny chaos. Dzięki retrospekcji, film pokazuje jak okolice rzeki mogłyby wyglądać, gdyby wszyscy dbali o to, by odpady lądowały w koszu.

W utrzymaniu porządku nad Wisłą pomóc ma akcja "Wyjdź na czysto". Od 1 maja przeszkolone edukatorki, w piątkowe i sobotnie wieczory przemierzają plaże, bulwary oraz nadwiślańskie ścieżki. Napotkanych warszawiaków zachęcają do dbania o czystość nabrzeży Wisły i wręczają specjalne gadżety.

d1iv86v

Został również otwarty specjalny Punkt Skupu Dzielnicy. Miłośnicy nadwiślańskich terenów, którzy przyniosą tam posegregowane śmieci, otrzymają w zamian praktyczne i przydatne nad Wisłą gadżety. Za 15 posegregowanych odpadów (szklane lub plastikowe butelki po napojach, kubki plastikowe) można dostać umilające czas w plenerze upominki - matę lub płyn na komary i meszki. Ilość gadżetów jest ograniczona. Dodatkowo wprowadzone zostaną karty lojalnościowe, na których można będzie zbierać punkty za każdy zostawiony odpad.

Obiekt powstał na skwerze w pobliżu Mostu Poniatowskiego (przy ul. Wioślarskiej 12, w sąsiedztwie klubokawiarni Niedorzeczni i przystanku autobusowego Most Poniatowskiego 06, po lewej stronie rzeki. Będzie działał do końca lipca w każdy piątek oraz sobotę w godzinach od 19.00 do 1.00.

11 i 18 lipca w Punkcie Skupu zostaną przeprowadzone warsztaty. Ich uczestnicy, pod okiem Drużyny Warsztatowej Oddam Odpady, nauczą się tworzenia lampionów ze szklanych bezzwrotnych butelek oraz gadżetów z kapsli i korków. To tylko niektóre atrakcje, które odbędą się w pawilonie.

d1iv86v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iv86v
Więcej tematów