Trwa ładowanie...

Jak nie paść ofiarą kieszonkowców na przystanku?

Policja daje kilka wskazówek.

Jak nie paść ofiarą kieszonkowców na przystanku?
d2q462d
d2q462d

- Odwiedzając cmentarze pamiętajmy, aby nie zostawiać naszych osobistych rzeczy bez nadzoru, bo mogą one łatwo paść łupem złodziei - przypomina policja przed dniem Wszystkich Świętych. Apeluje też, aby zwrócić szczególną uwagę na dzieci, które mogą zgubić się w tłumie.

"Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach cmentarzy, to są miejsca, gdzie są duże tłumy ludzi. Takie właśnie miejsca najczęściej wyszukują sobie kieszonkowcy. Jeżeli wybieramy się na groby bliskich, zwróćmy uwagę na to, gdzie mamy dokumenty, czy mamy dobrze schowane pieniądze. Nie zostawiajmy torebek, plecaków czy saszetek z dokumentami na grobie, kiedy zajmujemy się sprzątaniem" - przestrzega w rozmowie z PAP kom. Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji. Policja radzi też, aby zabrać ze sobą tylko tyle gotówki, ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek. Dobrze też, gdy ktoś bliski lub znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu.

"Zwróćmy uwagę na nasze dzieci. Jeżeli na cmentarzu jest duży tłum ludzi, trzymajmy dziecko za rękę, starajmy się, by było cały czas przy nas. Jeżeli zauważymy dziecko, które jest pozostawione bez opieki, płacze, zapytajmy, co się stało, zwróćmy się do ochrony albo podejdźmy do policjanta i poprośmy o pomoc" - dodaje Browarek.

Policjanci jak co roku apelują też do kierowców o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych - do 2 listopada trwać będzie policyjna akcja "Znicz 2015". W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Pojawi się więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy.

d2q462d

Funkcjonariusze będą kierować ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach zmieni się organizacja ruchu - dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego - doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest i szybciej i wygodniej.

(Źródło: PAP)

d2q462d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q462d
Więcej tematów