Trwa ładowanie...

Jak będzie funkcjonowała komunikacja w czasie EURO 2012?

7 czerwca zacznie obowiązywać w Warszawie specjalna organizacja komunikacji miejskiej. Część zmian zostanie wprowadzona na czas trwania mistrzostw. Pozostałe będą obowiązywały tylko podczas dni meczowych.

Jak będzie funkcjonowała komunikacja w czasie EURO 2012?
d8fbrdz
d8fbrdz

Zmiany na całe mistrzostwa, 7 czerwca – 1 lipca

W okresie 7 czerwca-1 lipca metro, niektóre linie tramwajowe oraz autobusowe będą kursowały według zmienionych zasad. Zostaną wydłużone godziny kursowania linii tramwajowych 7, 10, 16, 24 i 33 oraz linii autobusowej 101. Czternastka zostanie połączona z linią tramwajową 74, która będzie kursowała na trasie SŁUŻEWIEC – BANACHA. Zostanie uruchomiona nowa linia tramwajowa 76 łącząca PL. NARUTOWICZA z ANNOPOLEM – która będzie jeździła wieczorami. Będą także kursowały dwie nowe linie autobusowe: 275 – na trasie SASANKI – PL. TRZECH KRZYŻY i SHL, docierająca do Lotniska Chopina. Na czas mistrzostw zostaną także uruchomione specjalne linie autobusowe – oznaczone literą F – mające na celu obsługę Strefy Kibica oraz linia SH0, łącząca pl. Wilsona z miasteczkiem namiotowym FanCamp, położonym przy Centrum Olimpijskim. Pętla autobusowa linii nocnych na czas mistrzostw zostanie przeniesiona w rejon skrzyżowania Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

Trasy linii autobusowych 519 i 520 zostaną zmienione 28 maja. Wcześniejsza zmiana tras spowodowana jest zamknięciem ulicy Marszałkowskiej, w związku z budową Strefy Kibica.

Linie specjalne oznaczone literą P

Kibice, którzy przyjadą do Warszawy na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej samochodami, będą mogli zostawić pojazdy na specjalnie przygotowanych parkingach i przesiąść się do autobusów, które dowiozą ich na Stadion Narodowy, a po meczu odwiozą na parking. Uruchomione w tym celu linie autobusowe będą kursowały w dni meczowe. 8 czerwca autobusy wyjadą na trasy o ok. godz. 14.00 i będą kursowały do rozpoczęcia meczu, czyli do godz. 18.00. Po zakończeniu meczu, ok. godz. 19.45 zostaną uruchomione ponownie. W pozostałe dni meczowe, czyli 12, 16, 21 i 28 czerwca autobusy rozpoczną kursowanie ok. godz. 16.00 i będą jeździły do godz. 20.45, a następnie od godz. 22.30. Linie oznaczone literą P będą kursowały z częstotliwością odpowiednią do zapotrzebowania kibiców.

d8fbrdz

Na potrzeby kibiców przygotowano 11 parkingów Parkuj i Jedź – 9 przeznaczonych dla samochodów i 2 dla autokarów.

Linie specjalne oznaczone literami SH

Linie SH5, SH6, SH7 oraz SH9, docierające do parkingów, do których nie dojeżdżają autobusy nocne, będą uruchamiane w dni meczowe od godziny 10.00 w dniu meczu do godz. 10.00 w dniu następnym. Autobusy będą kursowały z częstotliwością zgodną do zapotrzebowania kibiców.

Połączenia kolejowe

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, a szczególnie w dni meczowe, zostanie zmieniona organizacja ruchu kolejowego. Po zakończeniu meczów, na odcinku Warszawa Stadio – Warszawa Lotnisko Chopina zostaną uruchomione dodatkowe pociągi. W pozostałe dni wydłużeniu ulegną godziny kursowania pociągów.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie ZTM'u.

d8fbrdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8fbrdz
Więcej tematów