Trwa ładowanie...

Jak będą wyglądały nowe bilety ZTM?

Nie tylko podwyżki, ale pewne zmiany w wyglądzie biletów kartonikowych

Jak będą wyglądały nowe bilety ZTM?
d2smp86
d2smp86

1 stycznia 2013 roku zmienią się ceny wszystkich rodzajów biletów ale wzory pozostaną takie same. Zostaną do nich jednak wprowadzone niewielkie zmiany.

W dalszym ciągu będą obowiązywać wzory biletów, które zostały wprowadzone w sierpniu 2011 roku. Pasażerowie warszawskiej komunikacji zaakceptowali je i już się do nich przyzwyczaili. Przypomnijmy – każdy rodzaj biletu jest innego koloru, co ułatwia ich jednoznaczną identyfikację. Dla przykładu: bilet jednorazowy ważny tylko w pierwszej strefie jest czerwony, bilety czasowe są zielone (w różnych odcieniach), dobowy – błękitny, 3-dniowy – fioletowy.

Nie ma również problemów z odróżnieniem „na pierwszy rzut oka” biletów normalnych i ulgowych. Bilety normalne są jednolitymi, kolorowymi kartonikami. Ulgowe mają niewielki, biały pasek z lewej strony.

Warto podkreślić, że na biletach papierowych są również informacje w języku angielskim. W starej taryfie po angielsku są tylko informacje o rodzaju biletu. W nowej dodana zostanie informacja o tym, w których strefach dany bilet będzie ważny. Drugą z wprowadzanych modyfikacji będzie dodanie, na bardzo wąskim pasku umieszczonym u góry i u dołu biletu, obok napisu „Zarząd Transportu Miejskiego”, napisu „m.st. Warszawa”.

d2smp86

Warto zwrócić również uwagę na wzory biletów, jakie będą sprzedawane przez biletomaty. Zamiast kolorowych, będą szare z cienkim czerwonym paskiem u dołu oraz logotypem ZTM u góry. Nie zmienią się również wzory biletów pojazdowych. Będą to w dalszym ciągu bilety w postaci „paragonu” z wydrukowanym kodem QR.

Wzory wszystkich biletów znajdziecie na stronie www.ztm.waw.pl

d2smp86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2smp86
Więcej tematów