Trwa ładowanie...

Jacy są warszawscy „kanarzy”?

To profesjonaliści w każdym calu!- twierdzi ZTM

Jacy są warszawscy „kanarzy”?
d3y21rw
d3y21rw

Trudno znaleźć kogoś, kto lubiłby „kanarów”. W większości przypadków słyszy się, że są chamscy, nieuprzejmi i upierdliwi. Tym bardziej dziwią słowa Zarządu Transportu Miejskiego, który twierdzi, że zatrudniani przez nich kontrolerzy, to specjaliści w swoim fachu.

Okazuje się, że nim kontrolerzy zaczną wykonywać swoją pracę muszą przejść szereg specjalistycznych szkoleń w tym z przepisów prawa obowiązujących w komunikacji zbiorowej m. st. Warszawy, ochrony danych osobowych, BHP i co najważniejsze, z zasad zachowania się w stosunku do pasażerów. W teorii to wszystko wygląda pięknie. A jak jest naprawdę?

Opisywaliśmy już przypadki absurdalnego zachowania się „kanarów ” ze strony, których wielokrotnie dochodzi do nadinterpretacji przepisów**. Wśród formułowanych w stosunku do nich zarzutów słyszy się również, że **są chamscy, brutalni, oszukańczy, że wielokrotnie pod pretekstem wykonywania obowiązków służbowych zwyczajnie terroryzują gapowiczów.

Coraz to nowe afery śmiało pozwalają twierdzić, że Ci zachowują się bezczelnie, upokarzają pasażerów, uniemożliwiają dostęp do kasowników przed ich zablokowaniem czy też rozpoczynają kontrolę jeszcze przed ruszeniem pojazdu. Doskonale wiedzą to stali pasażerowie komunikacji miejskiej jak i Ci, którzy narażeni zostali na osobisty kontakt z kontrolerami.

Co na to ZTM? Ten zapewnia o profesjonalizmie kontrolerów i zasłania się ukończonymi przez nich szkoleniami.

Kontrolerzy mają za sobą m.in. szkolenia z przyjaznego zachowania się względem pasażerów, praw człowieka, pierwszej pomocy przedmedycznej czy różnic międzykulturowych.

Zdaniem ZTM-u większość wpływających do nich skarg jest bezzasadna, a pasażerowie rzekomo pokrzywdzeni przez kontrolerów... zwyczajnie mijają się z prawdą.
Mało tego: Zarząd twierdzi wprost, że kontrolerzy ZTM są profesjonalni w każdym calu. Ma rację?
d3y21rw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y21rw
Więcej tematów