Trwa ładowanie...

Instalacja z 15 tys. łusek, koncerty, gry miejskie. Oferta kulturalna na 71. rocznicę wybuchu Powstania

Przygotowano między innymi multimedialną wystawę, która zobrazuje najważniejsze daty i liczby związane z powstaniem.

Instalacja z 15 tys. łusek, koncerty, gry miejskie. Oferta kulturalna na 71. rocznicę wybuchu Powstania
d3sjqu8
d3sjqu8

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, a szczególnie uroczystości z nią związane nie dotyczą jedynie 1 sierpnia. Program kulturalny pierwsze występy przewiduje już 24 lipca. Wtedy to w Parku Wolności pojawi się zespół Voo Voo wraz z zaproszonymi gośćmi. Znajdą się wśród nich m.in. Tomek Makowiecki, Justyna Święs oraz Barbara Derlak. Wszyscy zaprezentują utwory ze specjalnie przygotowanej płyty „Placówka’44”. Dla miłośników teatru organizatorzy, w dniach 2-8 sierpnia przygotowali spektakl pt. „Ciekawa pora roku” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Pasjonaci fotografii otrzymają z kolei okazję do uczestnictwa w grze miejskiej „Twoja klisza z Powstania” (2 sierpnia). Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało też specjalną pochylnię, gdzie usypywać się będzie aż 15 tys. łusek po nabojach. Multimedialna prezentacja , pod wpływem zainstalowanych elektromagnesów utworzy najistotniejsze daty oraz liczby powstania. Organizatorzy obchodów nie zdradzają jednak do końca, jak będzie przebiegać sama projekcja. Wiemy jedynie, że zostanie podzielona na kilka kategorii historycznych: "Straty polskie w czasie wojny", "Zagłada", "Eksterminacja elit polskich", "Powstanie warszawskie", "Armia Krajowa", "Polskie siły na obczyźnie". Finalne elementy obchodów to: Marsz Pamięci oraz otwarcie wystawy „Zachowajmy ich w pamięci”, poświęconej wszystkim poległym w tym czynie zbrojnym.

Nie zapominajmy jednak o kluczowej postawie, związanej z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia, punktualnie o godz. 17.00 zatrzymajmy się na minutę, aby oddać hołd wszystkim niezłomnym obrońcom stolicy. Pełny program oferty przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, w związku z 71. rocznicą wybuchu dostępny jest tutaj .

d3sjqu8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjqu8
Więcej tematów