Trwa ładowanie...

Inspiro już się zepsuło! [WIDEO]

Około godziny 7.00 rano awarii uległ najnowszy pociąg metra - Siemens Inspiro

Inspiro już się zepsuło! [WIDEO]
dix6usq
dix6usq

W niedzielę wyjechały na tory metra pierwsze składy Inspiro. Niestety, dziś rano zawiódł mechanizm odpowiadający za zamykanie drzwi, a pociąg przez 10 minut stał na stacji Kabaty i blokował ruch innym składom - donosi TVN Warszawa .

Spowodowało to duże opóźnienia w kursowaniu podziemnej kolejki i potężny tłok na torach! Skład trafił już na stację techniczno-postojową, gdzie będzie naprawiany. Tymczasem w wagonach metra, w godzinach szczytu był potężny ścisk. Średnio udany ten debiut Inspiro - można by powiedzieć.

Pociagi Inspiro są w tej chwili najnowocześniejszym taborem metra w Europie. Są wyposażone w system automatycznej regulacji wentylacji dostosowany do zapełnienia wagonu, oświetlenie LED przedziału pasażerskiego, rampy ułatwiające wsiadanie osobom niepełnosprawnym, dodatkowe wyświetlacze z informacją pasażerską oraz monitoring wizyjny. Obowiązkowy przegląd techniczny będą przechodzić co 3 miesiące, podczas gdy pociągi rosyjskie wymagają przeglądu co 20 godzin, a Metropolis co 14 dni. Żywotność silników Inspiro jest szacowana na 2 mln km jazdy. Prędkość maksymalna wynosi 90 km/h.

Dzięki dwusystemowości pociągi będą mogły obsługiwać zarówno I jaki II linię warszawskiego metra. Swoją pracę teraz rozpoczyną od kursowania pomiędzy Kabatami a Młocinami, później natomiast wyjadą także na centralny odcinek II linii.

dix6usq

Zobaczcie też wideo - Pierwszy przejazd Inspiro. Film został zrealizowany przez naszego czytelnika, Mateusza .

dix6usq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dix6usq
Więcej tematów