Trwa ładowanie...

Ile miasto wydaje zimą na bezdomnych?

Od dzisiaj strażnicy miejscy będą rozwozić dla nich ciepłą zupę

Ile miasto wydaje zimą na bezdomnych?
d4cyri2
d4cyri2

Kiedy temperatura przez kilka dni utrzymuje się poniżej zera, straż dostarcza do miejsc w których przebywają osoby bezdomne ciepłe posiłki. Od dzisiaj strażnicy z 6 oddziałów terenowych będą rozwozić bezdomnym ciepłą zupę. Zupy pobierane są w jadłodajniach. Strażnicy rozwożą je w wytypowane wcześniej miejsca. Najczęściej to odległe od jadłodajni tymczasowe miejsca, w których przebywają bezdomni – pustostany, altany działkowe, ziemianki i kanały ciepłownicze. Zupa, to często jedyny w ciągu dnia ciepły posiłek, dlatego bezdomni bardzo chętnie korzystają z tej formy pomocy. W ubiegłym roku strażnicy wydali ponad 7 200 porcji ciepłej zupy.

W sezonie zimowym 2011/2012 funkcjonariusze warszawskiej straży miejskiej ponad 300 osób przewieźli do schronisk i noclegowni. W ubiegły weekend było to 12 osób. Funkcjonariusze doraźnie kontrolują ponad 100 miejsc, w których przebywa ok. 400 osób bezdomnych. Najwięcej takich miejsc, ze względu na charakter budownictwa, infrastrukturę ciepłowniczą, występowanie ogródków działkowych czy terenów leśnych, zlokalizowano na terenie dzielnic Pragi Południe, Wawra, Włoch oraz Białołęki.

Strażnicy miejscy we współpracy z organizacjami pozarządowymi przekazywali już w tym roku osobom bezdomnym żywność, ciepłą odzież oraz koce. Władze Warszawy na pomoc osobom bezdomnym przeznaczają rocznie blisko 9 mln zł. Na terenie miasta działa 20 placówek noclegowych i schronisk z ponad 1500 miejscami, 8 jadłodajni, które wydają ok. 2100 posiłków dziennie oraz ogrzewalnia i pralnia.

d4cyri2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cyri2
Więcej tematów