Trwa ładowanie...

Ile kotów jest w Warszawie?

W Warszawie mamy 29 tys. zarejestrowanych kotów wolno żyjących. Najwięcej jest ich na Mokotowie (4570), a najmniej – w Wilanowie (380). Zobaczcie galerię Waszych kociaków!

Ile kotów jest w Warszawie?
dbsorx5
dbsorx5

Ze statystyk wynika, że najbardziej „zakoconą” dzielnicą Warszawy jest Żoliborz - czytamy w Warszawskim Serwisie Prasowym. Na jednym kilometrze kw. żyje tu średnio 169 kotów. Duże zagęszczenie tych zwierząt jest również na Ochocie (164 na km kw.), Mokotowie (129) i Woli (126). Urząd miasta posługuje się danymi dostarczonymi przez społecznych karmicieli.

Na drugim końcu tej listy znajdują się ościenne dzielnice miasta. W Wilanowie na jednym kilometrze znajduje się tylko 10 kotów, na Białołęce – 12, w Wesołej – 19, a w Wawrze – 20.

Koty zgłaszane są do urzędów dzielnicy przez społecznych opiekunów tych zwierząt. Urzędnicy wydają im karmę zarówno suchą, jak i mokrą. Ale nie tylko. – Mamy też podpisane umowy na usługi weterynaryjne – mówi portalowi Urszula Majewska, rzeczniczka Śródmieścia (124 koty na km kw.) – Gdy jakiś kot jest chory, opiekun zawozi go do weterynarza. Zabezpieczone są także pieniądze na budki dla kotów. W razie potrzeby służymy „czteroosobowymi”, ocieplanymi domkami. Nasz Wydział Ochrony Środowiska interweniuje też, gdy zwierzętom dzieje się krzywda.

Najwięcej na opiekę nad zwierzętami planuje wydać Ursynów. W budżecie zaplanował na opiekę nad nimi 540 tys. zł. – Ponad 140 tys. planujemy wydać na zapewnienie opieki i usługi weterynaryjne dla kotów – mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział. – Na terenie dzielnicy są też dwa przytuliska dla psów.

dbsorx5

O to, by kocia populacja się drastycznie nie zwiększała, dbają też organizacje pozarządowe. Jedną z nich jest fundacja Argos, która prowadzi w stolicy ośrodek dla kotów miejskich Koteria.

Ile powinno być kotów? Jak twierdzą specjaliści, liczba kotów nie powinna ani gwałtownie rosnąć ani gwałtownie spadać. Jeśli zwierząt będzie za dużo, mieszkańcom zaczną one po prostu przeszkadzać. Zaś jeśli koty znikną, na ich miejsce mogą pojawić się myszy, szczury i inne gryzonie.

WASZE KOTY możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Jeśli chcecie, by i wasz pupil trafił do naszej galerii, przyślijcie jego zdjęcie (z podpisem) na adres redakcja@wawalove.pl.

dbsorx5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsorx5
Więcej tematów