Trwa ładowanie...
vr
Łukasz Głuszek
07-07-2017 11:31

Horyzont historii - warszawa w wirtualnej rzeczywistości w Pałacu Kultury i Nauki

„Horyzont historii” to pierwsza tego typu aplikacja VRowa, dostępna dla turystów w Pałacu Kultury i Nauki.

Horyzont historii - warszawa w wirtualnej rzeczywistości w Pałacu Kultury i Nauki
d1wbg31
d1wbg31

Wjeżdżasz windą na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Twoim oczom ukazuje się panorama Warszawy. Widzisz dziewicze lasy, pola i łąki. Zamykasz na chwilę oczy i za moment widzisz drewniane budowle XIV wieku, a zaraz powojenne ruiny budynków Śródmieścia. Zobacz jak wyglądała Warszawa na przestrzeni wieków dzięki nowoczesnej technologii wirtualnej rzeczywistości.

„Horyzont Historii” to interaktywny wehikuł czasu. Dostarcza użytkownikom niezapomnianych wrażeń z przenoszenia się w czasie i oglądania, dzięki specjalnym goglom, w wirtualnej rzeczywistości jak zmieniała się Warszawa na przestrzeni dziejów. „Horyzont Historii” jest wspaniałą zabawą połączoną z lekcją historii o Warszawie. Na uwagę zasługuje narracja aplikacji, dzięki której możemy dowiedzieć się ciekawych i szczegółowych informacji o czasach, w które się zanurzyliśmy.

Przygoda rozpoczyna się na 30. piętrze, w miejscu, w którym obecnie znajduje się taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z tego miejsca przenosimy się w dolinę Wisły prawie tysiąc lat wstecz, do XI w. Podróżując tym wehikułem czasu odwiedzamy różne stulecia, aż do grudnia 1944 roku, a każdy z tych historycznych okresów ma dla nas niespodziankę - dodatkowo wbudowaną grę VR.

Dzięki dwóm kontrolerom, które pełnią funkcję naszych dłoni, możemy sterować maszyną czasu, powiększać obiekty, podnosić różne przedmioty, by przyjrzeć im się z bliska, lub używać artefaktów wykorzystując aplikację, jako grę zręcznościową, np. w strzelaniu z łuku do tarcz. W podróży przez stulecia, graczowi towarzyszy przewodnik – WARS. Prowadzi po odwiedzanych epokach i udziela wszelkich porad o tym, jak korzystać z wehikułu czasu. Głosu użyczył mu Piotr Borowiec – znany, polski lektor telewizyjny.

d1wbg31

Na tych, którzy chcą udać się z w podróż w czasie doliną Wisły, codziennie w godzinach 10:00 – 20:00 czeka specjalne stanowisko w hallu głównym PKiN. To zabawa dla wszystkich od szóstego roku życia. Przygotowany jest w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Dostarcza niezwykle ciekawych wiadomości spoza przewodników turystycznych.

„Horyzont Historii” wykorzystuje nowoczesny i zaawansowany, ale równocześnie łatwy w obsłudze system służący do obcowania ze światem wirtualnej rzeczywistości. Po założeniu okularów, użytkownik przenosi się w wykreowane światy, by stać się np. mistrzem łucznictwa w Warszawie XVI wieku. Sprzęt śledzi ruchy użytkownika, a kontrolery są bardzo intuicyjne. Wrażenia są tak realistyczne, że nieporównywalne do znanych wcześniej rozwiązań i technologii. Bez kłopotu mogą go używać także osoby z wadami wzroku.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.horyzonthistorii.pl

Informacja prasowa

d1wbg31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wbg31
Więcej tematów