Trwa ładowanie...

Hit Internetu: I Wystawa Alpak

Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 5000 osób!

Hit Internetu: I Wystawa Alpak
dipvwl5
dipvwl5

Słyszeliście kiedyś o Polskim Związku Hodowców Alpak? Za dwa miesiące, 17-18 maja organizuje on w Warszawie I Wystawę Alpak. To, wydawać by się mogło, niszowe wydarzenie dla grupki pasjonatów za sprawą Internetu stało się niezwykle popularne wśród warszawiaków. Mimo że organizatorzy nie rozpoczęli jeszcze akcji promocyjnej, udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 5000 osób, a liczba ta stale rośnie. Pierwsza Wystawa Alpak odbędzie się na terenie kampusu SGGW. Wstęp będzie wolny.

Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt alpak suri i huacaya z całej Polski. Podczas wydarzenia odbędzie się także prezentacja wyrobów, przetwarzanie włókna, pokazy strzyżenia, tresura alpak, wykorzystanie w alpakoterapii. Organizatorzy przygotowali także akcesoria w hodowli alpak,* konkursy, zabawy dla najmłodszych i wiele wiele innych atrakcji*. Szczegółowy program wydarzenia zostanie opublikowany niebawem.

Alpaki nie występują w formie dzikiej. Są hodowane na zboczach Andów w Ekwadorze, Boliwii, Peru i Chile na wysokościach od 4000–4700 m n.p.m. Są hodowane dla wełny i mięsa. Alpaka przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała bardziej podobna do owcy.

dipvwl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dipvwl5
Więcej tematów