Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz o ratingu: fatalna wiadomość dla Warszawy

Prezydent miasta dodaje: Płacimy za działania rządu.

Gronkiewicz-Waltz o ratingu: fatalna wiadomość dla Warszawy
d3s0037
d3s0037

Agencja Standard & Poor's obniżyła długoterminową ocenę polskiego długu, do czego na jednym z portali społecznościowych odniosła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Obniżenie ratingu Polski to fatalna wiadomość dla @Warszawa bo nie możemy mieć wyższego ratingu niż kraj. Płacimy za działania rządu" – stwierdziła prezydent Warszawy.

Obniżenie ratingu Polski to fatalna wiadomość dla bo nie możemy mieć wyższego ratingu niż kraj. Płacimy za działania rządu.

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Gronkiewicz-Waltz dodała, że przez 8 lat kryzysu nie obniżono Polsce ratingo, mimo że w tym czasie obniżono go USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Japonii. W kolejnym wpisie dodaje: "Wystarczyły 2 miesiące rządów PiS, by utracić wiarygodność #DobraZmiana".

d3s0037

W komunikacie agencji S&P czytamy, że "od wygranych wyborów w październiku 2015 roku, nowy rząd w Polsce zainicjował różne środki legislacyjne, które uważamy za osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji, co znajduje odzwierciedlenie w naszej ocenie". W miniony piątek agencja obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w obcej walucie z oceny "A-" na "BBB+". Złoty zareagował na tę zmianę natychmiastowym osłabieniem kursu w stosunku do euro, franka i dolara.

d3s0037
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0037
Więcej tematów