Trwa ładowanie...

Głosowanie w budżecie obywatelskim przeniesione na jesień

Harmonogram obecnej edycji budżetu obywatelskiego będzie zmieniony. Przedłużono czas na ocenę projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Głosowanie zostało przeniesione na wrzesień. O zmianie zadecydowali warszawscy radni.

Głosowanie w budżecie obywatelskim przeniesione na jesieńŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d3gqdq7
d3gqdq7

– Mamy sytuację wyjątkową i musimy reagować. Liczę, że ten dodatkowy czas pozwoli dokładniej zweryfikować zgłoszone projekty – powiedziała dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej Aldona Machnowska-Góra. Wyraziła również nadzieję, że przeniesienie terminu głosowania w budżecie obywatelskim na wrzesień pozwoli zorganizować je w sposób bezpieczny dla mieszkańców.

Rada m.st. Warszawy zdecydowała w czwartek o zmianie uchwały nr XI/218/2019 w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami w formie budżetu obywatelskiego. W związku z tym harmonogram przebiegu bieżącej, siódmej edycji budżetu obywatelskiego został zaktualizowany. Wprowadzenie w Polsce stanu epidemii oraz liczne zakazy i regulacje wprowadzone przez organy administracji rządowej, uniemożliwiają sprawną realizację budżetu obywatelskiego w Warszawie.

Koronawirus. Warszawa. Nowy harmonogram

Etap oceny projektów został wydłużony do 24 czerwca. To umożliwi przeprowadzenie rzetelnej oceny zgłoszonych projektów. Rozpatrywanie odwołań od negatywnej oceny projektów, zgodnie z nowym harmonogramem, przypada od 24 czerwca do 14 sierpnia. Z kolei głosowanie odbędzie się w dniach 1–15 września. Wyniki zostaną ogłoszone 30 września.

Projekty wybrane w tej edycji będą realizowane w 2021 r., o ile sytuacja formalno-prawna i faktyczna umożliwi ich pełną realizację. Nie zmieniły się pozostałe zasady, regulujące przebieg budżetu obywatelskiego w Warszawie – podkreśla stołeczny ratusz w komunikacie.

Realizacja budżetu obywatelskiego w Warszawie jest obowiązkowa i wynika z zapisów ustawy o samorządzie gminnym. W bieżącej edycji budżetu obywatelskiego na realizację projektów mieszkańców przeznaczono ponad 83 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3gqdq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gqdq7
Więcej tematów