RegionalneWarszawaGdzie zabraknie miejsc w szkołach? Zobacz mapę

Gdzie zabraknie miejsc w szkołach? Zobacz mapę

Kandydatka ruchów miejskich na prezydenta Warszawy przedstawiła rozwiązania dla trudnej sytuacji w warszawskiej edukacji. - Najbardziej potrzebna szkoła jest na Odolanach, Wilanowie, Białołęce i Bielanach - oceniła Justyna Glusman.

Gdzie zabraknie miejsc w szkołach? Zobacz mapę
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta | Agata Grzybowska

05.09.2018 | aktual.: 05.09.2018 15:29

- Przepełnione szkoły, lekcje na dwie zmiany, to nowy standard który przywitał uczniów we wrześniu. Czy może być gorzej? Niestety, może i będzie. - przekonywała podczas środowej konferencji, Glusman.

Kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich przedstawiła analizę warszawskiej demografii w placówka szkolnych. Zaapelowała, że jest to ostatni dzwonek dla ratowania warszawskiej oświaty.

- Przygotowaliśmy mapę pustyni edukacyjnej, czyli tych miejsc, gdzie rodzi się najwięcej rodzin z małymi dziećmi i gdzie jednocześnie jest bardzo mało placówek - tłumaczyła aktywistka.

Wskazała, że Wilanów, Białołęka, Bielany, a także Odolany to obszary wykluczenia edukacyjnego. - Rodzice muszą szukać miejsc w szkołach w innych dzielnicach - powiedziała. Zaznaczyła, że to PO-PiS jest winny tej sytuacji. - To Platforma Obywatelska przez trzy kadencje nie rozwiązała tego systemu. Natomiast PiS dokończył dzieło destrukcji tzw. reformą edukacji - tłumaczyła Glusman.

Jacek Kisiel, aktywista i mieszkaniec Odolan przypomniał, że szkoła na Odolanach miała powstać do 2019 r., na razie nie ma jeszcze jej projektu, szkoła nie powstanie więc wcześniej niż pod koniec 2020 r. Prawdopodobnie dopiero w 2021 r. - Burmistrz Woli kilkukrotnie zmienił lokalizację, ostatecznie wybierając taką, która jest wbrew protestom mieszkańców - dodał.

Propozycje Koalicji Ruchów Miejskich:

  • Budowanie szkół, przedszkoli tam gdzie są one najpilniej potrzebne ze względu na demografię,
  • Koniec z chaotycznym rozwojem nowych osiedli – uchwalanie priorytetowych planów miejscowych na terenach, które są poddane dużej presji inwestycyjnej,
  • Jednolity standard edukacji dla różnych dzielnic Warszawy – tak aby mieszkańcy chcieli posyłać dzieci do szkół blisko domu,
  • Przywróćenie darmowych zajęć dodatkowych w warszawskich świetlicach, otwartych do godz. 18:00,
  • Przywrócenie szkolnych stołówek, sprywatyzowanych przez władze Warszawy,
  • Bezpieczna droga do szkoły dla warszawskich dzieci.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

miasto jest naszeJustyna GlusmanWP Wybory
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)