Trwa ładowanie...

Fryderyk Chopin na Pałacu Kultury i Nauki. Wyjątkowa akcja [GALERIA]

Fryderyk Chopin na Pałacu Kultury i Nauki. Wyjątkowa akcja [GALERIA]
d1zvjtx
d1zvjtx

15 sierpnia w Filharmonii Narodowej rozpoczęła się dwunasta edycja festiwalu Chopin i Jego Europa, jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Z tej okazji organizator - Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, przygotował wieczorną akcję w przestrzeni miejskiej, przypominającą warszawiakom o tym ważnym w życiu miasta wydarzeniu.

Charakterystyczny profil Fryderyka Chopina został wyświetlony niedzielnej nocy na elewacji Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosta, statyczna iluminacja wkomponowuje się w przestrzeń miasta przypominając mieszkańcom i turystom, że Warszawa była dla niego miejscem szczególnym. To tutaj Chopin spędził pierwsze dwadzieścia lat swojego życia. Dziś Warszawa jest takim miejscem dla wszystkich wielbicieli jego muzyki. W stolicy znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina z największą kolekcją chopinianów na świecie. Tutaj również odbywają się najważniejsze wydarzenia związane z kompozytorem - Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa.

Akcja miejska towarzyszy inauguracji dwunastej już edycji Festiwalu, którego program, poza twórczością Chopina oferuje również muzykę najbliższych mu kompozytorów - Bacha, Mozarta, Haydna czy Belliniego. Gośćmi tego wydarzenia będą znakomite orkiestry, wybitne zespoły kameralne, wielkie sławy światowej pianistyki, a także triumfatorzy ostatniego Konkursu Chopinowskiego.

Podczas akcji miejskiej będzie można wygrać bilety na wybrane koncerty festiwalowe. Wystarczy przesłać ciekawe zdjęcie projekcji na Pałacu Kultury. Więcej informacji o konkursie na facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina .

Projekcja wizerunku Fryderyka Chopina na elewacji budynku PKiN (od strony ul. Marszałkowskiej) zaprezentowana zostanie 15 sierpnia w godz. 21.00-24.00.

Źródło: (PAP)

Przeczytajcie również: Defilada wojskowa na lądzie i w powietrzu [GALERIA]

d1zvjtx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zvjtx
Więcej tematów