Trwa ładowanie...

Fotostory: Pierwszy dzień Festiwalu Filmu Krótkiego

Impreza odbyła się w klubie Powiększenie. Można było zrobić sobie koszulkę z festiwalu lub zdjęcie ze śmiesznymi gadżetami!

Fotostory: Pierwszy dzień Festiwalu Filmu Krótkiego
d2htcsw
d2htcsw

To był bardzo ciekawy początek 11. edycji FFK. Ze względu na pogodę (obawiano się deszczu) wydarzenie zostało przeniesione z Placu Zabaw do Klubu Powiększenie. Na miejscu AgaBrwi metodą sitodruku pokazywała chętnym, jak wykonać swoją własną pamiątkową koszulkę z festiwalu - do wyboru były trzy bardzo fajne wzory. Można się było również fajnie uczesać, a także zrobić sobie zdjęcie z ciekawymi gadżetami! Wszystko dzięki Kolektywowi Fotograficznemu - GęsiaSkórka, Aga Brwi i Ciach Fryzjer Internetowy.

O godzinie 21:00 rozpoczęły się projekcje filmów nagrodzonych na festiwalu Sundance. Warto było je zobaczyć - każdy miał swoją kolorystykę, a i tematy zainteresowały lub rozśmieszyły obecnych. Festiwal ma już swoją renomę - na sali kinowej w podziemiach klubu przy Nowym Świecie zabrakło krzeseł dla wszystkich kinomanów!

Dziś o godzinie 18:00 organizatorzy zapraszają na skwer Hoovera, gdzie odbędzie sie Konkurs Główny FFK na najlepszą polską etiudę filmową. Z kolei o 21:00 projekcje rozpoczną się w klubokawiarni Chłodna25.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

d2htcsw

Festiwal Filmu Krótkiego to międzynarodowy przegląd filmów krótkometrażowych nagradzanych na największych światowych festiwalach oraz konkurs dla najlepszej polskiej etiudy filmowej.

Podczas festiwalu pokazujemy filmy krótkometrażowe wyróżnione w 2011 roku nagrodami:

  • Sundance Film Festival,
  • Festival de Cannes,
  • International Filmfestspiele Berlin,

oraz filmy krótkometrażowe nominowane i nagrodzone Oscarami.

d2htcsw

W trakcie festiwalu odbywa się Konkurs Główny i zostaje przyznana nagroda (finansowa) jury dla najlepszej etiudy zrealizowanej przez studenta polskiej szkoły filmowej zrealizowanej w 2011-12 roku oraz odbywa się plebiscyt publiczności. W konkursie uczestniczą Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Warszawska Szkoła Filmowa, Akademia Filmu i Telewizji, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania.

Większość pokazów festiwalowych realizowana jest w najbardziej popularnych warszawskich klubach, z którymi współpracujemy od kilku lat m.in. Chłodna 25, Cafe Kulturalna, Plac Zabaw, Skwer, KredkaKafe, Znajomi Znajomych.

d2htcsw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2htcsw
Więcej tematów