Trwa ładowanie...

Fotostory: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

czyli jak znaleźć się na łonie natury i w centrum miasta w jednym momencie!

Fotostory: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
df1ns0v
df1ns0v

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego sąsiaduje z Łazienkami Królewskimi. Wejście do niego znajduje się w Alejach Ujazdowskich 4, mniej więcej na wysokości Kancelarii Premiera. Ta lokalizacja sprawia, że nawet najbardziej zapracowani mieszkańcy Warszawy mogą sobie pozwolić na spontaniczny kontakt z przyrodą, do której dostęp jest w dużym mieście w oczywisty sposób ograniczony.

Ogród został założony w 1818 roku pod wpływem starań profesora botaniki Michała Szuberta jako część Łazienek Królewskich. Twórca wydzielił w jego obrębie trzy strefy: naukową, pomologiczną (miejsce, w którym mieli się kształcić ogrodnicy) i spacerową. W 1834 roku, kiedy Uniwersytet został zamknięty, teren Ogrodu został zmniejszony do 1/4 początkowej powierzchni. Taki obszar zajmuje on do dziś. Losy Ogrodu były burzliwe. Przez lata na zmianę marniał i piękniał w zależności od tego kto aktualnie sprawował nad nim pieczę. Od 1965 roku figuruje w rejestrze Zabytków Kultury i Nauki miasta stołecznego Warszawy.

Dzisiaj Ogród Botaniczny jest naprawdę dopieszczony. Pracownicy dbają o to, żeby wyglądał jak najpiękniej i faktycznie spacer wśród rzadkich roślin regeneruje dużo skuteczniej niż wieczór przed telewizorem.

Od kwietnia do września Ogród jest otwarty w godzinach 9-20 (soboty i niedziele: 10-20). Bilet normalny kosztuje 6 złotych, a ulgowy 3.

df1ns0v

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Polecamy!

df1ns0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1ns0v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj