Trwa ładowanie...
saska kępa
15-06-2012 19:18

Fotostory: Francuską na Stadion!

Spacer po Saskiej Kępie!

Fotostory: Francuską na Stadion!
djzo1rf
djzo1rf

Saska Kępa uchodzi za jeden z najładniejszych i najspokojniejszych fragmentów Warszawy. Przez niektórych nazywana dzielnicą, tak naprawdę jest osiedlem z własnym samorządem. Duża część Saskiej Kępy została wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków jako strefa ochrony konserwatorskiej. Największe wrażenie robi północno-zachodnia część "dzielnicy", gdzie dominuje zabudowa willowa z zachowaną architekturą międzywojenną. Efektu dopełniają liczne tereny zielone.

Od kilku lat ulica Francuska,która jest jedną z głównych dróg na Saskiej Kępie, jest niezwykle popularna. Na całej jej długości powstało mnóstwo restauracji, kawiarni i butików. Wpadliśmy sprawdzić jak wygląda podczas Euro. W końcu od Stadionu dzieli ją jedynie rondo Waszyngtona.**

Jak się okazało Mistrzostwa Europy w piłce nożnej nie wpłynęły za bardzo na tempo życia mieszkańców. Nie widać tłumu zagranicznych kibiców. Właściciele sklepów nie zmienili automatycznie kolorystyki witryn na biało-czerwoną. Dopiero w okolicach ronda Waszyngtona natknęliśmy się na sklep z akcesoriami dla kibiców.

djzo1rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djzo1rf
Więcej tematów