Trwa ładowanie...

Forsowali w nocy barierki przy Krakowskim Przedmieściu. Interweniowała policja

Sprawę komentuje poseł Michał Szczerba: "Trakt Królewski z wyłącznością dla Prezesa!"

Forsowali w nocy barierki przy Krakowskim Przedmieściu. Interweniowała policja
d2579ry
d2579ry

Od dwóch dni trwają przygotowania do kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Na Krakowskim Przedmieściu rozstawiono barierki, których pilnują policjanci. Część ludzi chciała przeforować zabezpieczenia. Interweniowali funcjonariusze.

Incydent został zarejestrowany w środę wieczorem przez jednego z użytkowników Twittera. Na nagraniu widać, jak grupa kilku mężczyzn próbuje przejść przez barierki na Krakowskim Przedmieściu, które zostały rozstawione na kolejną miesięcznicę smoleńską. Jak pisaliśmy na WawaLove.pl, policja poprosiła o pomoc w transporcie zabezpieczeń straż pożarną.* *

Trakt Królewski z wyłącznością dla Prezesa! Zakaz przejścia 24h przed One Man Show!

— Michał Szczerba (@MichalSzczerba)

Kilkadziesiąt minut temu na Krakowskim Przedmieściu (via Włodek Ciejka)

d2579ry

— Szymon Wełniak (@SzymonWelniak)

Mężczyzni szarpali metalowe barierki, jednemu z nich udało się je przekroczyć. - Jestem przewodniczącym legalnego zgromadzenia! Chcę przejść na własne zgromadzenie! - krzyczał. Interweniowała policja, której po chwili udało się wypchnąć mężczyznę. - W Polsce jest podobno wolność zgromadzeń. Jak widać, należy to do czasu przeszłego - słyszymy głos zza kadru.

Sytuację skomentował poseł PO Michał Szczerba. - Trakt Królewski z wyłącznością dla Prezesa! Zakaz przejścia 24h przed One Man Show! - napisał na Twitterze polityk.

Reporterka WawaLove.pl kontaktowała się z stołeczną policją z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Czekamy wciąż na odpowiedź.

d2579ry

Nie tylko miesięcznica

W czwartek przy Krakowskim Przedmieściu odbędą się jeszcze trzy inne zgromadzenia: przed Kordegardą, przy skwerze Twardowskiego oraz na placu Zamkowym. Pierwsze dwa mają na celu upamiętnić śmierć Lecha Kaczyńskiego. Ostatnie wydarzenie jest zaplanowane przez Obywateli RP. Nie wiedzą jednak, jak dokładnie będzie przebiegał protest. "Czy będziemy blokować, czy może znów zostawimy PiS sam, a może jeszcze coś innego" - czytamy w zaproszeniu na zgromadzenie.

Uwaga! Utrudnienia

Jak informuje warszawski ZTM, w związku ze zgromadzeniami i przygotowaniami do nich, są utrudnienia w kursowaniu autobusów.

116, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 są kierowane na trasy objazdowe w obu kierunkach: Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście - Królewska - pl. Piłsudskiego - Moliera (powrót: Wierzbowa) - Senatorska - Miodowa.

d2579ry
d2579ry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2579ry
Więcej tematów