Trwa ładowanie...

"Forbes": Warszawa w TOP 10 najlepszych miast na ruszenie ze start-upem

Stalica po raz kolejny w prestiżowym rankingu.

"Forbes": Warszawa w TOP 10 najlepszych miast na ruszenie ze start-upem
d3nk6sp
d3nk6sp

"Forbes", prestiżowy magazyn o tematyce ekonomicznej, opublikował zestawienie miast, w których najlepiej ruszyć z własnym e-biznesem. W finałowej dziesiątce znalazła się Warszawa.

Zestawienie przygotowano dla szwajcarskiej firmy SeedStars. Richard Madison z The Brighton School of Business, autor rankingu, wyróżnił naszą stolicę jako "najbardziej sprzyjającą nowym przedsięwzięciom technologicznym". Na liście miast znaleźć można również Londyn, Moskwę, Pekin, a także stolicę Rumunii, Sofię.

"Polska ma mocniejsza pozycję od Czech czy Słowacji" - pisze autor, który podkreśla internetowe sukcesy serwisów takich, jak Allegro, Wirtualna Polska czy wcześniej Naszej Klasy. Richard Madison dodaje też, że stolica przyciąga najlepsze firmy technologiczne. Takie jak Google, które niedawno otworzyło na Pradze swój Campus. Forbes podkreśla również, że Warszawa jest głównym sponsorem Bitspiration (największa konferencyjna dla start-upów w Polsce).

Google w Warszawie

Powstanie Google Campus na Pradze ogłosił jeszcze w 2014 roku Eric Schmidt, prezes rady Google, podczas swojej wizyty w Polsce. - Jesteśmy dumni z tego, że społeczność start-upowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem start-upów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce - mówił wówczas.

Dotychczas, do otwartego 19 listopada Campusu zgłosili się przedstawiciele trzydziestu jeden narodowości, z czego 21 procent to kobiety, również młode mamy. Jest tu również trzydziestu mentorów, którzy będą wspierać nowych przedsiębiorców. Campus oferuje, oprócz powierzchni start-upowej, wsparcie specjalistyczne, szkolenia i dobrą, twórczą atmosferę. Zarząd Dzielnicy Praga-Północ podjął we wrześniu uchwałę o 40 - procentowych obniżkach czynszu dla e-biznesu.

d3nk6sp
d3nk6sp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nk6sp
Więcej tematów