Trwa ładowanie...

Filmowcy z Bollywood kręcą w Warszawie nową superprodukcję

Twórcy zapowiadają widowiskowe sceny akcji i pościgi rodem z kina amerykańskiego. Uwaga, czeka nas trochę utrudnień na drogach

Filmowcy z Bollywood kręcą w Warszawie nową superprodukcję
d1gi7d5
d1gi7d5

Od piątku, 11 kwietnia do poniedziałku, 28 kwietnia, stolica stanie się tłem zaskakujących zwrotów akcji i niebywałych emocji.* Ruszają zdjęcia do najnowszej produkcji z udziałem bollywoodzkiej gwiazdySalmana Khana – w której jedną z głównych ról gra właśnie Warszawa.*

"Kick" to historia trojga „ludzi z przeszłością”, których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju - Warszawie. Shaina - piękna i inteligentna pani psychiatra, Devi alias Devil - niedojrzały emocjonalnie złodziej oraz ścigający go ambitny i przenikliwy Himanshu są bohaterami niespodziewanych wypadków, które nadadzą ich przeszłości nowego znaczenia. Pełen napięcia, widowiskowych scen akcji i pościgów rodem z kina amerykańskiego film zaskoczy wszystkich widzów, a przed wszystkim tych, którzy spodziewają się romansu w stylu Bollywood. Reżyserii i produkcji podjął się jeden z najbardziej znaczących ludzi indyjskiego przemysłu filmowego - Sajid Nadiadwala. Polską część produkcji realizuje Film Polska Productions.

W ciągu roku w Indiach sprzedaje się blisko 4 mld biletów do kina. Trzeba pamiętać, że filmy wyprodukowane w Indiach oglądają miłośnicy na całym świecie. To dla Warszawy nowa możliwość pokazania się i przyciągnięcia turystów, budowania pozytywnej marki miasta – dodaje Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

d1gi7d5

Bollywoodzki "Kick" nie będzie pierwszą międzynarodową produkcją, w której ważną rolę gra Warszawa. Stolica pojawiała się już m.in. w oscarowym „Pianiście” oraz serialu „Szpiedzy”, realizowanym wspólnie przez TVP i BBC. Promocja z wykorzystaniem indyjskiej kinematografii wpisuje się w realizowaną właśnie przez Polską Organizację Turystyczną na rynku indyjskim kampanię „Poland. Come and find your story”. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszą się w Indiach produkcje Bollywoodu oraz fakt, że celem podróży indyjskich przedstawicieli branży filmowej jest poszukiwanie plenerów do zdjęć filmowych, kampania skierowana jest także do tej grupy docelowej– mówi Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Filmowcy rozgoszczą się na warszawskich ulicach. Planują kręcić m.in. na moście Gdańskim, moście Józefa Poniatowskiego, ul. Pięknej.

I tak planowane są następujące zmiany w ruchu drogowym:

• 12 kwietnia – wyłączenie z ruchu ul. Pięknej od pl. Konstytucji do ul. Kruczej wraz z parkingiem na pl. Konstytucji,
• 16 kwietnia – wyłączenie z ruchu ulicy Senatorskiej, Wierzbowej, Moliera,
• 18 -19 kwietnia – wyłączenie fragmentu chodnika na moście Poniatowskiego, możliwe krótkotrwałe zajęcie jezdni,
• 18 kwietnia – zwężenie jezdni ul. Solec i zajęcie zatoki parkingowej,
• 21 kwietnia – wyłączenie miejsc parkingowych na ul. Wybrzeże Helskie,
• 21 kwietnia – wyłączenie z ruchu mostu Gdańskiego (obywa kierunki), czasowe wstrzymanie ruchu tramwajów.

d1gi7d5
d1gi7d5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gi7d5
Więcej tematów