Trwa ładowanie...
plac grzybowski
21-08-2012 11:18

Festiwal Warszawa Singera rozpocznie się w sobotę...

i potrwa do 2 września!

Festiwal Warszawa Singera rozpocznie się w sobotę...
d4198bn
d4198bn

Od 25 sierpnia do 2 września potrwa** Festiwal Warszawa Singera, za którego organizację odpowiada **Fundacja Shalom. Do Warszawy przyjedzie wielu światowej sławy artystów związanych z kulturą żydowską.

Wśród gwiazd, które wystąpią podczas festiwalu znajdzie się między innymi Joshua Nelson, okrzyknięty mianem księcia muzyki gospel. Występował on na najbardziej prestiżowych światowych scenach z największymi gwiazdami muzyki soulowej i jazzowej, m.in. Arethą Franklin, czy Billy Preston.

1 i 2 września na Placu Grzybowskim zagra nowojorski trębacz i kompozytor, który otrzymał nagrodę Grammy, Frank London. Będzie mu towarzyszył zespół Klezmatics.

d4198bn

Podczas tegorocznej edycji festiwalu pojawią się także polskie akcenty.* Kayah* i Justyna Steczkowska wykonają utwory inspirowane muzyką żydowską.

Wśród atrakcji znajdzie się także występ trzech kantorów z Jerozolimy – Alberto Mizrahiego, Benziona Millera i Yaakova Lemmera, którym towarzyszyć będzie Chór Sifthey Noham.

Pojawi się również Deborah Strauss, wybitna skrzypaczka oraz Daniel Khan, kontrowersyjny artysta łączący muzykę klezmerską, radykalne żydowskie pieśni, polityczny dark kabaret i punk-rocka. W klubach La Playa i Mamele zagrają Alex Jacobowitz i Jona Rayko. Możemy się także spodziewać niezwykłych koncertów wokalistki Teresy Tovy i pianisty Matta Herskovitza.

Festiwal Warszawa Singera to jednak nie tylko muzyka. W Warszawie pojawią się aktorzy izraelskiego teatru Nephesis Theatre i zagrają przedstawienie „Gimpel The Fool”, oparte na opowiadaniu I.B. Singera. W Teatrze Żydowskim odbędzie się pokaz spektaklu „Ach! Odessa – Mama” Jana Szurmieja oraz premiera sztuki Pawła Passoliniego „Księga Blasku”.

Festiwal będzie się odbywał przede wszystkim w rejonie Placu Grzybowskiego i ulicy Próżnej oraz w niektórych miejscach na warszawskiej Pradze. Oprócz wymienionych atrakcji zaplanowano 200 różnych wydarzeń – wystaw, wykładów, warsztatów, spotkań literackich i pokazów filmowych.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj .

d4198bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4198bn
Więcej tematów