Trwa ładowanie...

Femen w Warszawie! (zdjęcia i wideo)

Kim są ukraińskie aktywistki i dlaczego protestują nago? (wideo i zdjęcia)

Femen w Warszawie! (zdjęcia i wideo)
d3cc8nd
d3cc8nd

Femen to głównie studentki ukraińskich wyższych uczelni oraz aktywistki. Zebrały się w zorganizowaną grupę w Kijowie, w 2008 roku. W tej chwili mają oddziały w całej Europie (również w Polsce). W mediach są postrzegane jako feministki, ale dziewczyny z ruchu określają się jako walczące seksi-feministki - walczą przede wszystkim przeciwko patologiom społecznym takim jak prostytucja i przemoc wobec kobiet. Krytykują też duże korporacje i organizację za promowanie seksturystyki. Robią to w nietypowy sposób - protestują rozebrane do pasa.

Teraz przybyły do Warszawy, by protestować przeciwko Euro i UEFA. Pod Narodowym urządziły happening, po którym doszło do przepychanek. Kilka z aktywistek trafiło do aresztu. Przeciw czemu protestowały? Półnagie dziewczyny są przeciwne wspieraniu przez UEFA pijaństwa, prostytucji i seksturystyki. Uważają, że mistrzostwa zachęcają do patologii. Stąd ich akcja podczas Euro.

Czy mają rację? Czy UEFA przez organizację Euro zachęca do pijaństwa, prostytucji i seksturystyki? Czekamy na Wasze opinie!

d3cc8nd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cc8nd
Więcej tematów