Trwa ładowanie...

EUROpa w trójwymiarze w warszawskim Fotoplastikonie

To stereoskopowa podróż po stolicach finalistów EURO 2012.

EUROpa w trójwymiarze w warszawskim Fotoplastikonie
d4dgm96
d4dgm96

„EURO(pa) w trójwymiarze…” to wystawa, będąca kompilacją zdjęć niepokazywanych w Fotoplastikonie kilkudziesięciu lat, prezentowana na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Na 47 stereoskopowych fotografiach, przedstawione zostały obrazy 16 stolic europejskich, państw - finalistów EURO 2012, w różnych okresach historycznych XIX i XX wieku.

Obok unikatowych fotografii Kijowa i Warszawy, z początku XX wieku; na wystawę składają się także m.in. niezwykłe zdjęcia z Paryża, Aten i Madrytu końca XIX wieku, Pragi okresu okupacji, czy Rzymu i Amsterdamu lat 50. Wszystkie razem stanowią ciekawy i kontrastowy obraz Starego Kontynentu, jednoczącego się raz na cztery lata ideą piłkarskiego święta.

Na fotografiach oprócz pocztówkowych obrazów przedstawiających najsłynniejsze budynki Europy tj. Kreml w Moskwie, Big Ben w Londynie, czy berlińska Brama Brandenburska, będzie można zobaczyć zdjęcia popularnych miejsc turystycznych Europy, takich jak na przykład plac wenecki w Rzymie, plac Puerta del Sol w Madrycie czy paryskie Pola Elizejskie. Kontrastować z nimi będą znacznie mniej znane widoki m.in. roześmianych kobiet w strojach narodowych na ulicach Zagrzebia, czy kupców z początku XX wieku handlujących starzyzną na pl. Żelaznej Bramy w Warszawie. Te i wiele innych widoków ze stolic finalistów EURO 2012, do zobaczenia tylko w Fotoplastikonie Warszawskim.

Fotografie pochodzące ze zbiorów własnych Fotoplastikonu, prezentowane są od wtorku do soboty, w godz. 10.00-18.00, w Fotoplastikonie Warszawskim w Al. Jerozolimskich 51.

d4dgm96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dgm96
Więcej tematów