Trwa ładowanie...

Euro 2020: Warszawa mocnym kandydatem!

Stadion Narodowy w Warszawie i Stadion Śląski w Chorzowie zostały oficjalnie zgłoszone przez PZPN do UEFA. Są kandydatami na współorganizatorów mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2020!

Euro 2020: Warszawa mocnym kandydatem!
d1t9u5c
d1t9u5c

Pamiętacie jeszcze świetną atmosferę Euro 2012 ? Może powrócić! Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, jeden z meczów Euro 2020 będzie rozegrany w stolicy. Piłkarski turniej będzie miał w 2020 roku zupełnie nową formułę - odbędzie się w trzynastu krajach, z których każde udostępni jeden stadion. Warszawa jest mocnym kandydatem.

Pierwsze informacje, że to stolica będzie kandydatem dotarły do nas już w kwietniu. Jednak ten etap zgłoszeń nie wymagał przedstawiania rozbudowanych projektów i prezentacji. - Bardziej zaawansowane aplikacje trzeba złożyć do 25 kwietnia przyszłego roku – wyjaśnił w rozmowie z Eurosport.Onet.pl sekretarz generalny związku Maciej Sawicki. Oficjalnie Warszawa została zgłoszona ww zeszłym tygodniu.

Jakie są szanse? Całkiem duże. Żeby np. zorganizować mecz półfinałowy, trzeba mieć stadion o pojemności ok. 70 tysięcy. Na ćwierćfinał wystarczy 60 tysięczny obiekt, a na pozostałe mecze trzeba dysponować 50 tysiącami krzesełek. * Stadion Narodowy posiada 4. czyli najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA*, a na jego trybunach znajduje się prawie 60 tys. miejsc.

Fakt, że niedawno powierzono nam Euro 2012 paradoksalnie może być atutem. Pomiędzy imprezami jest aż 8 lat różnicy, a UEFA za Euro 2012 wystawiła nam bardzo dobre oceny.

d1t9u5c

- Mamy doświadczenie we współpracy z UEFA i z PZPN, z którym wiążą nas umowy i dobre relacje. Od Michele Platiniego otrzymaliśmy dużo pochwał za organizację Euro 2012. Na naszym stadionie codziennie coś się dzieje: gra reprezentacja Polski, odbędzie się finał Pucharu Polski. A także bardzo prestiżowy finał Ligi Europy w 2015 roku. To potwierdza, że Stadion Narodowy jest gotowy do organizacji dużych imprez. – mówi Mikołaj Piotrowski z PL 2012 Plus .

Atutem Warszawy jest też świetne, centralne położenie na kontynencie, istotne ze względów komunikacyjnych i logistycznych. Warto pamiętać, że jeśli UEFA powierzy współorganizację Euro Polsce, będzie musiała, zgodnie z nowym regulaminem Mistrzostw, dokonać wyboru pomiędzy Warszawą i Chorzowem. Tyle, że Stadion Narodowy jest gotowy, natomiast Stadion Śląski nie. Przez ostatnie dwa lata prace modernizacyjne były na nim wstrzymane, ma być podobno gotowy w 2016 roku

O tym, czy stolica zostanie współorganizatorem Euro 2020 dowiemy się pod koniec 2014 roku.

d1t9u5c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t9u5c
Więcej tematów