Trwa ładowanie...

Egzotyczna jaszczurka w Złotych Tarasach. Biegała po galerii

Niecodzienne odkrycie w centrum Warszawy. Po galerii handlowej biegał... rzadki okaz gekona. Pięknie ubarwiony osobnik został odłowiony przez Eko Patrol, po czym trafił do stołecznego zoo. Nie wiadomo, w jaki sposób znalazł się w Złotych Tarasach.

Egzotyczna jaszczurka w Złotych Tarasach. Biegała po galeriiŹródło: Straż Miejska, fot: Ekopatrol SM /Straż Miejska
d3nqjjd
d3nqjjd

Strażnicy miejscy żartują, że "zapewne wyczuł tropikalny klimat i pławił się w jarzeniowym świetle". Jednak zielony gad nie wydawał się być zadowolony ze swojej obecności na terenie wielkopowierzchniowego obiektu. "Wezwany na miejsce Eko Patrol odebrał nieco wystraszonego osobnika i przewiózł do CITES przy ogrodzie zoologicznym w Warszawie" - wyjaśniają strażnicy miejscy.

Po zbadaniu przez specjalistów okazało się, że znaleziona jaszczurka to dość rzadki gatunek, występujący w naturze tylko na Madagaskarze. Fachowo ten rodzaj nazywa się dniówką madagaskarską. Jednak posiadanie go w domu wymaga rejestracji w ciągu dwóch tygodni od zakupu. Wynika to z konwencji waszyngtońskiej o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.

Straż Miejska
Źródło: Straż Miejska, fot: Ekopatrol SM /Straż Miejska

Przekazana do CITES jaszczurka należy do największego gatunku gekonów. Długość ciała dniówki może dochodzić nawet do 30 cm. Jeżeli ktoś decyduje się na opiekowanie się tym zwierzęciem, musi okazać dokumenty poświadczającego legalność odłowu lub urodzenie w niewoli otrzymane od wcześniejszego właściciela.

d3nqjjd

"Teraz w komfortowych warunkach będzie wiódł dostatnie życie i może liczyć na posiłek" - uspokajają funkcjonariusze Eko Patrolu. Zajmą się nim pracownicy centrum CITES, które funkcjonuje od października 2014 roku w stolicy. Przetrzymuje się tam płazy i gady objęte ochrona gatunkową oraz niebezpieczne gatunki.

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Łapią za klamki i okradają. Złodzieje wykorzystują ferie

d3nqjjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nqjjd
Więcej tematów