Trwa ładowanie...

Dziś "Wianki nad Wisłą". O 18. zamkną Wisłostradę

Tegoroczny program przygotowany przez Stołeczną Estradę będzie pełen odwołań do rzeki i jej atrakcyjności wynikającej z wciąż zachowanej naturalności. Dlatego do typowych atrakcji dojdą m.in. rejsy, binduga flisacka czy targ rybny.

Dziś "Wianki nad Wisłą". O 18. zamkną Wisłostradę
dfp81ns
dfp81ns

Piknik Świętojański, koncerty polskich gwiazd, parada żaglowców oraz pokaz sztucznych ogni - te i inne atrakcje czekają na wszystkich, którzy wybiorą się na tegoroczną edycję Wianków nad Wisłą. Od godziny 18:00 z ruchu wyłączona zostanie Wisłostrada.

W tym roku na Wianki nad Wisłą odbędą się 25 czerwca, tuż po kalendarzowej Nocy Świętojańskiej. Tegoroczny program przygotowany przez Stołeczną Estradę będzie pełen odwołań do rzeki i jej atrakcyjności wynikającej z wciąż zachowanej naturalności. Dlatego do typowych atrakcji dojdą m.in. rejsy, binduga flisacka czy targ rybny.

- Od kilku lat Wianki przechodzą metamorfozę. Dzięki inwestycjom nad rzeką możemy nasze działania programowe przenieść na samą Wisłę, a to jest bardzo interesujące dla naszej publiczności - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. - Chcemy, żeby ta impreza była wielkim, rodzinnym świętem związanym z rzeką, która przepływa przez miasto. Wianki są okazją, żeby jej walory wykorzystać do łącznia dwóch brzegów i pokazywania jej naturalnego piękna - dodaje.

Zamknięcie Wisłostrady

W sobotę, od godz. 18.00, do niedzieli, 26 czerwca do godz. 4.00 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada (w obydwu kierunkach) pomiędzy ul. R. Sanguszki a Mostem Śląsko-Dąbrowskim - informuje miasto. Zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz ul. R. Sanguszki. Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka przed ul. R. Sanguszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie. Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

W związku z organizacją imprezy Wianki nad Wisłą, po zamknięciu Wisłostrady, w sobotę, 25 czerwca od ok. godz. 17.30 - 18:00 do końca kursowania, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 118, 185 i 385. Powrót z imprezy ułatwią dodatkowe kursy tramwajów linii: 1, 3, 23, 26 i 28. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii 509 i 527. Pociągi pierwszej linii metra do godz. 1.00 w nocy będą kursowały z częstotliwością co 7 min. a drugiej co 7-8 min.

dfp81ns

O ok. godz. 24.00 do godz. 1.00 w nocy objazdem – przez Most Świętokrzyski – będą kursowały autobusy linii nocnych - N11, N61, N16, N66, N21, N71. W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego na Moście Śląsko-Dąbrowskim na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 4, 13, 18, 20, 23 i 26.

Przed koncertem

Impreza rozpocznie się od godziny 14.00 - Piknikiem Świętojańskim, przygotowanym przez Targ Śniadaniowy. Będzie można rozłożyć się na trawie wokół chłodzącej bryzą fontanny i delektować się regionalnymi smakołykami kuchni mazowieckiej, kurpiowskiej, śląskiej, kaszubskiej. Będzie pieczony baran, piec chlebowy, pokaz przygotowywania sękacza oraz wiele innych atrakcji cieszących podniebienie.

W Osadzie Kwiatu Paproci zobaczyć będzie można, na czym polegały słowiańskie rytuały i otrzymamy wróżbę świętojańską. Na wodzie pływać będą tradycyjne drewniane łodzie z żaglami rozprzowymi i rejowymi, nową atrakcją będzie bocznokołowiec „Gloria Mechanica”.

Zanim wieczorem na dużej scenie rozpoczną się koncerty polskich gwiazd, na podeście przy fontannie zatańczymy nie tylko walczyka do warszawskich szlagierów, ale i swinga czy rock&rolla. Nie znacie kroków? Nie martwcie się. Nauczą ich Was tancerze i animatorzy. Bo jak tańczyć, to tylko w Warszawie!

dfp81ns

- Po zeszłorocznym ogromnym sukcesie sceny retro na Wiankach i cyklu Potańcówek 60-lecia Stołecznej Estrady, wracamy z kolejnymi propozycjami promującymi i pielęgnującymi folklor i tradycje Warszawy – mówi Andrzej Matusiak. - Naszą letnią scenę uruchomimy podczas Wianków, ale w to miejsce, do Multimedialnego Parku Fontann, zaprosimy także warszawiaków i turystów na cykl potańcówek w kolejne cztery lipcowe weekendy, które odbywać się będą od godzin popołudniowych aż do wieczornych pokazów fontann. Poszczególne lokalizacje wydarzeń możecie zobaczyć na schemacie, znajdującym się poniżej.

Koncert wieczorny

Wieczorny program na dużej scenie to eksplozja polskiej muzyki i aż dwa zespoły z nagrodami Fryderyki 2016: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir, którzy za odświeżenie zapomnianej płyty 1976: A Space Odyssey otrzymali tytuły Najlepszego albumu pop i Utworu roku oraz Lao Che za Dzieciom - Album roku rock. Poza tym o odpowiednią dawkę energii zadba Mrozu, a także Kamp! Na zakończenie wieczoru wystąpi DJ ZAKS, który swoim setem wprowadzi widzów w niezwykły pokaz sztucznych ogni kończący zabawę świętojańską.

WawaLove.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście bezpłatny.

dfp81ns
dfp81ns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfp81ns
Więcej tematów