Trwa ładowanie...

Dziś święto wszystkich mam! Jak obchodzimy je w stolicy?

26 maja to szczególna data w kalendarzu, którą poświęcamy właśnie mamom. Nie zapomnijmy w tym dniu o życzeniach, drobnym podarunku czy po prostu wspólnym spędzeniu kilku chwil

Dziś święto wszystkich mam! Jak obchodzimy je w stolicy?
d1jdbhb
d1jdbhb

Moje dzieci są już dorosłe. Syn mieszka w Gdańsku i jest przedstawicielem handlowym. Natomiast córka wyjechała z rodziną do Anglii i tam pracuje jako bankowiec. Oboje zawsze pamiętają o Dniu Matki i tak też było tym razem. Choć nie możemy się spotkać, to wystarczy mi kilka słów przez telefon by poczuć ich miłość. Bycie mamą to wspaniała sprawa-mówi Pani Krystyna z Ochoty. Dodaje przy tym, że tempo życia oraz skupienie na pracy zawodowej na pewno w jakiś sposób wpływają na współczesne celebrowanie tego święta .

Choć wielu warszawiaków jest tradycjonalistami i wybiera dla mam bukiet kwiatów albo kosmetyki, stolica oferuje także bardziej niebanalny sposób spędzenia tego dnia. Ogród w Powsinie zaprasza na niezwykły spacer wśród magnolii i różaneczników. Kino Muranów kusi przeglądem kina francuskiego a Och-Teatr nietypowym (bo wykonywanym przez amatorów) koncertem szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej. W Dniu Matki warto też zwrócić uwagę na swoje zdrowie. O szczegółach pisaliśmy tutaj .

Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Składano wtedy cześć tzw. matkom-boginiom, będącym symbolem płodności. W Polsce po raz pierwszy Dzień Matki był obchodzony w 1914 roku w Krakowie.

d1jdbhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdbhb
Więcej tematów