Trwa ładowanie...

Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn

Warsztaty, spotkania ze studentkami, gry edukacyjne, "Bieg w kasku", a nawet produkcja szpilek na drukarce 3D!

Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn
d2w7tgc
d2w7tgc

15 uczelni technicznych i 6 uniwersyteckich wydziałów w całej Polsce organizuje w czwartek Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn. Na dziewczyny czekają warsztaty, spotkania ze studentkami, gry edukacyjne, a nawet produkcja szpilek na drukarce 3D. Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn jest częścią akcji "Dziewczyny na politechniki!", która ma przełamywać stereotypy na temat męskich i kobiecych zawodów i zachęcić uczennice do podejmowania studiów na kierunkach technicznych i ścisłych.

Podczas tego specjalnego dnia otwartego na dziewczyny będą czekały warszawskie politechniki, dni otwarte odbędą się też w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania, a 16 kwietnia organizuje je Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Do akcji włączył się też UW (wydziały związane z kierunkami ścisłymi).

Jakich atrakcji można się spodziewać? Politechnika Warszawska przygotowała m.in. prezentację "Jak zadowolić kobietę - but na wysokim obcasie prosto z drukarki 3D". Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania organizuje zajęcia doświadczalne, na których uczestniczki przeprowadzą mikroskopową ocenę jakości wody. Wydział Fizyki UW umożliwi poznanie alfabetu promieniotwórczości. Atrakcji jest więcej, a dodatkowe szczegóły znaleźć można na TEJ STRONIE .

d2w7tgc

Dodatkowo 3 kwietnia odbędzie się Bieg W Kasku. Uczestniczki tego nietypowego wyścigu mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy technicznego nakrycia głowy. Start o godz. 15.00 ze Stadionu Syrenki przy ul. Batorego 10 (za klubem Stodoła). Organizatorzy proszą o stawienie się na miejsce Biegu najpóźniej 60 minut przed godziną startu, w celu zarejestrowania się. O godz. 14.30 odbędzie się rozgrzewka, którą poprowadzi Jacek Urbańczyk. Szczegóły znajdziemy TUTAJ .

d2w7tgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w7tgc
Więcej tematów