Trwa ładowanie...

Drzewa będą pytać przechodniów!

W najbliższy czwartek na ulicach stolicy pojawią się nietypowi ambasadorzy...

Drzewa będą pytać przechodniów!
d399m0d
d399m0d

22 marca na ulicach Warszawy będzie można porozmawiać ... z drzewami. W taki, niecodzienny sposób zespół "Ekopatrolu" chce zachęcać do zainteresowania się problemamy natury. Happening zostanie zorganizowany w ramach programu „Po stronie natury”.

22 marca to Światowy Dzień Wody. Dlaczego w ten dzień drzewa wyjdą na ulice? Jak się okazuje, co piaty Polak nie potrafi wskazać żadnej funkcji, jaką drzewa pełnią w naszym życiu, a zaledwie 4% respondentów dostrzega jakikolwiek związek drzew z wodą.

Celem happeningu jest nie tylko sprawdzenie wiedzy warszawiaków na tematy związane z ochroną środowiska, ale przede wszystkim zachęcenie do podejmowania działań proekologicznych. "Ekopatrol", w myśl hasła „Posadź dalej!”, będzie przekonywał Polaków, że każdy z nas ma realny wpływ na stan środowiska naturalnego, a działając wspólnie możemy osiągnąć znacznie więcej niż działając w pojedynkę. Happening odbędzie się w okolicach Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia w godz. 14.00-17.00.

d399m0d

Do programu „Po stronie natury” może się przyłączyć każdy. Na stronie www.postronienatury.pl znajduje się praktyczny poradnik „Jak sadzić drzewa” oraz aplikacja umożliwiająca wirtualne sadzenie drzew.

d399m0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d399m0d
Więcej tematów