Trwa ładowanie...
wilanów
Luiza Poreda
06-08-2013 15:14

Drogowcy kończą budowę ronda w Wilanowie

Wykonawca zapowiedział zakończenie prac na koniec tego tygodnia

Drogowcy kończą budowę ronda w Wilanowie
ds5icll
ds5icll

Krajobraz na Zawadach zmienia się, a senne do tej pory ulice zamieniają się w godzinach szczytu w potoki aut. Stąd konieczność zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Zygmunta Vogla i Sytej, dotychczas skrzyżowanie w kształcie litery T z łamanym pierwszeństwem preferującym jadących od ulicy Zaściankowej. Osoby jadące od Sadów Zawadowskich musieli czekać na zmiłowanie jadących z pierwszeństwem.

Od poniedziałku ma się to zmienić, bowiem wykonawca robót drogowych na tym skrzyżowaniu zgłosił zakończenie prac na jezdni do końca tygodnia. Zarysowane są już dwa pierścienie ronda - brukowana opaska wokół wyspy oraz jezdnia wokół opaski. Po jej północnej części auta poruszają sie w ruchu wahadłowym. Sygnalizacja została ustawiona 80 m przed skrzyżowaniem obsługując ruch zarówno od strony Przyczółkowskiej, jak i Kępy Zawadowskiej. Wjazd na skrzyżowanie od Zaściankowej jest zamknięty dla ruchu. Drogowcy układają południowy obrys opaski, ułożone są warstwy podbudowy na samym skrzyżowaniu, na dojazdach układane są ostanie jej warstwy. Rondo wzbogaci się o czwarty wlot, na przedłużeniu Vogla. Będzie on stanowić dojazd do planowanego kompleksu biznesowo-usługowego.

Do końca tygodnia kierowcy będą musieli baczniej przyglądać się organizacji ruchu, która w związku z układaniem nawierzchni bitumicznych będzie przekładana z dnia na dzień.

Dopuszczenie ronda do ruchu nie oznacza, że znikną z niego robotnicy. Do usunięcia pozostał słup poza jezdnią, a także ułożenie wodociągu w linii chodnika, po nich zaś prace porządkowe.

ds5icll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds5icll
Więcej tematów