Trwa ładowanie...

Drewniana buda w centrum stolicy. Straszy i psuje wygląd

Opustoszały budynek znajduje się w niewielkiej odległości od Pałacu Kultury i Nauki.

Drewniana buda w centrum stolicy. Straszy i psuje wygląd
d84p1xt
d84p1xt

W ścisłym centrum Warszawy stoi opuszczona drewniana konstrukcja, która kompletnie nie pasuje do otoczenia. Co na to władze miasta? - Nie możemy nic zrobić - odpowiada ratusz.

Drewniany obiekt znajduje się tuż obok stacji metra Świętokrzyska, w pobliżu skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Konstrukcja stoi na prywatnej działce należącej do Tadeusza Kossa. Przedsiębiorca kilka lat temu odzyskał ten teren od miasta po wielu sporach z urzędnikami i sądami. Jest prawowitym spadkobiercą działki o powierzchni ponad 1,2 tys. m kw., która przed II wojną światową należała do jego przodków.

Koss postawił na swojej działce kilka pawilonów, w tym drewnianą budkę. Jak informuje Radio Kolor, w sezonie letnim znajduje się w niej lokal gastronomiczny, ale zimą budynek stoi całkowicie pusty i straszy swoim wyglądem. Choć konstrukcja całkowicie nie pasuje do okolicznego otoczenia, w tym parku Świętokrzyskiego i Pałacu Kultury, to władze miasta rozkładają ręce i twierdzą, że nic nie mogą zrobić.

Jak podkreśla rzecznik stołecznego ratusza , jest to własność prywatna, więc miasto jest w tym przypadku bezsilne. - Obowiązuje swoboda w działalności gospodarczej i jeżeli ktoś nastawia swój biznes na działania sezonowe, to oczywiście ma do tego prawo - twierdzi Bartosz Milczarczyk, rzecznik urzędu miasta w rozmowie z Radiem Kolor.

*Miasto bezradne *- Nie możemy wpływać na przedsiębiorcę. Dziwne byłoby, gdyby miasto wkraczało w ten obszar działalności gospodarczej i nakazywało prowadzenie firmy czy punktu usługowego przez pół roku, rok, krócej czy dłużej – dodaje rzecznik.

d84p1xt

Warszawiacy muszą się więc przyzwyczaić do nietypowego wyglądu w samym centrum stolicy, które w tym miejscu zaczyna przypominać niewielki i opustoszały bazar .

Źródło: Radio Kolor/Wawalove.pl

d84p1xt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84p1xt
Więcej tematów