Trwa ładowanie...

Dodatkowe pociągi WKD. Będzie szybciej i częściej

Zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów jest możliwe dzięki przeprowadzonej przez WKD modernizacji infrastruktury i zwiększeniu napięcia w sieci, a także zakupie nowego taboru.

Dodatkowe pociągi WKD. Będzie szybciej i częściej
d4ki9sf
d4ki9sf

W grudniu zmieni się rozkład Warszawskiej Kolei Dojazdowej - informuje serwis transport-publiczny.pl. Zgodnie z zapowiedziami uruchomione zostaną dodatkowe pociągi, dzięki czemu WKD będzie jeździła częściej – przez cały szczyt co 10 minut, poza szczytem co 15 minut i w dni wolne co 20 minut. Skróci się też nieznacznie czas podróży.

Tradycyjnie w grudniu przewoźnicy kolejowi zmieniają rozkład jazdy pociągów. Dotyczy to także w pełni samorządowej Warszawskiej Kolei Dojazdowej, dysponującej własną, wydzieloną infrastrukturą. Tutaj jednak zmiany mają głębszy charakter. W dni powszednie zostanie uruchomionych 31 dodatkowych pociągów, a w weekendy i święta – 32 dodatkowe pociągi. Czas jazdy w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska skróci się o 2 minuty do 55 minut, natomiast na trasie do Milanówka – o 2-4 minuty do 48 minut.

Większa częstotliwość

Wszystkie pociągi kończące w Komorowie zostaną wydłużone do Podkowy Leśnej Głównej. Na odcinku od Warszawy do Podkowy Leśnej podstawowa częstotliwość w godzinach szczytu wynosić będzie co 10 minut, a poza szczytem – co 15 minut. Godziny odjazdów z Warszawy Śródmieście WKD do Grodziska i Milanówka w dni robocze pozostają bez zmian (odpowiednio 20 i 50 minut po pełnej godzinie).

W weekendy i święta pociągi będą jeździć pomiędzy Warszawą a Podkową trasie co 20 minut (odjazdy z Warszawy Śródmieście 20 minut po każdej pełnej godzinie do Grodziska, 40 minut po każdej pełnej godzinie do Milanówka i o pełnej godziny do Podkowy Leśnej).

Zmiana godzin odjazdów

Zmienią się godziny odjazdów ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – 31 lub 41 minut po każdej pełnej godzinie w dni robocze w zależności od pory dnia (z wyłączeniem kursów w godzinach szczytu) oraz 31 minut po każdej pełnej godzinie w soboty, niedziele i święta. Z przystanku Milanówek Grudów pociągi będą odjeżdżać 8 minut po pełnej godzinie w dni robocze oraz 58 minut po pełnej godzinie w dni wolne.

d4ki9sf

Zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów jest możliwe dzięki przeprowadzonej przez WKD modernizacji infrastruktury i zwiększeniu napięcia w sieci, a także zakupie nowego taboru. Przewoźnik podkreśla, że nowy rozkład jest jednym z kilku etapów modyfikacji oferty przewozowej – w ciągu 2017 r. planowane jest sukcesywne zwiększanie liczby kierowanych do ruchu składów. Pozwoli to na uzupełnienie występujących jeszcze niedoborów w całokształcie oferty i przygotowanie się do znacznego wzrostu liczby podróżnych w związku z szykowanym remontem równoległej linii kolejowej na odcinku do Grodziska Mazowieckiego. Dodatkowe składy będą mogły być wprowadzane bez modyfikacji zasadniczej konstrukcji rozkładu.

WKD informuje ponadto, że wydłużenie pociągów z Komorowa do Podkowy Leśnej podyktowane jest korzystniejszym układem torowym pod kątem zawracania składów. Wprowadzenie równych odstępów oznaczać będzie też konieczność wydłużenia postoju niektórych pociągów do Grodziska na stacji Podkowa Leśna Główna do pięciu minut. Podyktowane jest to przepustowością jednotorowej linii do Grodziska. WKD liczy też na bardziej równomierne obłożenie kursów dzięki wprowadzeniu jednolitej częstotliwości co 10 minut w szczycie (zamiast dotychczasowych nierównomiernych odstępów co 7,5 min. lub co 15 min).

Źródło: (tramsport-publiczny.pl)

d4ki9sf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ki9sf
Więcej tematów