Trwa ładowanie...

Do Warszawy jedzie grupa rosyjskich kiboli!

Będzie wielka zadyma w sobotę?

Do Warszawy jedzie grupa rosyjskich kiboli!
d3ata28
d3ata28

Jak donosi dziś największy rosyjski dziennik "Kommiersant", do Warszawy na sobotni mecz Rosjan, wybiera się potężna, blisko 600-osobowa grupa kibiców rosyjskich. Jak pisze gazeta, głównie z myślą o udziale w ulicznych burdach. Oficjalnie przyjeżdżają tu na mecz Rosja - Grecja, który odbędzie się w sobotę na Stadionie Narodowym.

Według "Kommiersanta" "rosyjscy fani mówią, iż bez lokalnych bójek w mieście się nie obejdzie". Gazeta cytuje też jednego z fanów Spartaka Moskwa, który mówi, że "ugrupowania okołofutbolowe wolą mierzyć się siłami w zawczasu ustalonych miejscach. Wprawdzie z Polakami nikt zawczasu się nie umawia, ponieważ oni często wykorzystują w walce butelki, kastety i inne przedmioty będące pod ręką, czego nasi kibice nie robią. Po prostu polscy fani pretendują do tytułu najdzikszych w Europie. Nie rozróżniają zwykłych kibiców od ultrasów. Jeśli przyjechałeś wesprzeć swoją drużynę, to bądź gotów uczynić to również przy użyciu pięści. My z takim podejściem się nie zgadzamy" - mówi fan Spartaka.

Po ostatniej zadymie w stolicy zatrzymano 184 osoby. Mnóstwo ludzi trafiło do szpitali, a wśród zatrzymanych było sporo nieletnich. Różne, kibolskie grupy, zarówno z Polski, jak i Rosji, próbowały doprowadzić do regularnej bitwy. Na całe szczęście, nie dopuściła do tego polska policja.

Czy w sobotę będzie wielka zadyma? Jak myślicie?

d3ata28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ata28
Więcej tematów