RegionalneWarszawaDo parku Fontann wracają potańcówki! "Nie zabraknie klimatów Czerniakowa i starej Pragi"

Do parku Fontann wracają potańcówki! "Nie zabraknie klimatów Czerniakowa i starej Pragi"

Specjalnie zaprojektowany drewniany podest oraz scena stanęły w samym sercu Podzamcza

Do parku Fontann wracają potańcówki! "Nie zabraknie klimatów Czerniakowa i starej Pragi"

30.06.2016 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezapomniane warszawskie szlagiery, ale też funk, jazz, retr pop czy bossanova. Wszystkie to czeka na chcących potańczyć. Po sukcesie ubiegłorocznego „Dancingu 60-lecia” Stołeczna Estrada zaprasza na „Potańcówki przy fontannie”.

Zabawa odbywa się w każdy piątek i sobotę. Jak zapowiadają organizatorzy, na potańcówkach nie zabraknie także DJ-skich setów ze współczesną muzyką taneczną oraz wytrawnych tancerzy, którzy nauczą kroków wszystkich pasjonatów tańca.

- Warszawa jako jedno z niewielu miast może poszczycić się wspaniałym, lokalnym folklorem muzycznym. Zaplanowany program jest bardzo różnorodny, ale na pewno nie zabraknie w nim klimatów muzycznych Czerniakowa i starej Pragi - zachęcają miejscy urzędnicy.

Specjalnie zaprojektowany drewniany podest oraz scena stanęły w samym sercu Podzamcza. Start 1 lipca, wstęp na potańcówki jest wolny.

Poniżej program

Piątek, 1 lipca /godz. 19.00-22.30/
Michał Fogg, Tomasz Konca
"Wieczorek przy mikrofonie" - "Warszawa da się lubić - uroki i nieco ciemniejsze strony Syreniego Grodu w piosence", to audycja na żywo poświęcona historii polskiej muzyki rozrywkowej - retro. Zapomniane szlagiery przeplatane komentarzem prowadzących.
Do wspólnej zabawy zaproszą tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca”.

Sobota, 2 lipca /godz. 18.00-22.30/
Kovalczyk Funkyjazz Live /wieczór funky & jazz / DJ Warson
Pełen charyzmy i emocji występ Kovalczyk Funkyjazz Live dopełniony kontaktem wokalisty z publicznością, a do tego świeża i wyjątkowo brzmiąca mieszanka gatunków muzycznych, wpisze się w gust zarówno szerokiej, jak i bardzo wymagającej publiczności.
DJ Warson entuzjasta funku i disco, jako producent inspiruje się muzyką z lat 70/80 co słychać w każdym jego utworze i widać na parkiecie pełnym roztańczonych ludzi.
Wieczorowi w rytmie jazzu i funku towarzyszyć będzie energetyczny zespół taneczny Warszawski Funk.

Piątek, 8 lipca /godz. 19.00-22.30/
Bardotka Trio/Wieczór Warszawski / DJ Boogie
Bardotka Trio nazwane zostało „polskimi The Puppini Sisters”. Mają własny charakter, a wykonywana przez nie muzyka to nie tylko nastrojowy swing, ale przede wszystkim wybuchowa mieszanka łobuzerskich dźwięków - przez retro pop, big beat, bossanovę i tango po takie muzyczne miszmasze jak vintage country.

Sobota, 9 lipca /godz. 18.00-22.30/
Czess Band / DJ Sparky
Czess Band - warszawska kapela grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Zespół przypomina, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych i że stolica zawsze na te wpływy była otwarta. Daleko nie szukając - np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech. DJ Sparky podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu.
Tego wieczoru parkietem zawładną tancerze z formacji Shim Sham.

Piątek, 15 lipca /godz. 19.00-22.30/
Michał Fogg, Tomasz Konca
"Wieczorek przy mikrofonie."
"Szlagiery i kariery - historia polskiej muzyki rozrywkowej od jej narodzin do czasów dzisiejszych". Te melodie i ten klimat jest cały czas obecny w sercach słuchaczy - trzeba go tylko ożywić i to właśnie robimy najlepiej. Pozwalamy wspominać i powracać do tych wspaniałych lat ale nie tylko również młodzi odbiorcy znajdują w naszych audycjach wiele ciekawych inspiracji. Tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca” ponownie nauczą nas kroków tradycyjnych tańców warszawskich.

Sobota, 16 lipca /godz. 18.00-22.30/
Warszawski Kwartet Sentymentalny / DJ Kozak z własnej Woli
To żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Piosenki z repertuaru grupy to utwory przedwojennych teatrów, podwórzowe ballady i kuplety warszawskiego i lwowskiego międzywojnia oraz kompozycje współczesnych twórców inspirujących się folklorem miejskim, jak również polskie melodie tradycyjne.
DJ Kozak z własnej Woli - członek kolektywu „Panowie z Twardej”, operując konsoletą wydobywa niepowtarzalne brzmienia i nadaje każdej imprezie unikalnego klimatu. Mocno związany z folklorem warszawskim, którego jest znawcą i miłośnikiem.
Stowarzyszenie „Dom Tańca” ponownie będzie nam towarzyszyć tego wieczoru.

Piątek, 22 lipca /godz. 19.00-22.30/
Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska / DJ Pan Fogg.
Od 1970 roku przez trzynaście lat kierował Kapelą Czerniakowską zespołem, który założył i był jej liderem. To dzięki niemu piosenka warszawska zdobyła sobie miejsce na najlepszych estradach. Kapela Czerniakowska stanęła w jednym rzędzie z wybitnymi wykonawcami lat siedemdziesiątych. Naturalnym kontynuatorem tej spuścizny jest Kapela Warszawska, którą Stasiek Wielanek założył w 1985 roku. W jej repertuarze znajdziemy również piosenki warszawskich przedmieść, ale nie tylko. Na kilkunastu płytach CD i niezliczonych kasetach są też piosenki lwowskie, legionowe, żydowskie, biesiadne oraz kolędy.
DJ Pan Fogg
Michał Fogg, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmującej się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Tego wieczoru do tańca porwie nas zespół taneczny Shim Sham.

Sobota, 23 lipca /Godz.18.00-22.30/
The Warsaw Dixielanders / DJ Sparky
The Warsaw Dixielanders - na ich repertuar składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.
DJ Sparky podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu.
Zespół taneczny Shim Sham.
Program będzie miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21.30 – 22.00.

Obraz
Obraz
za darmopodzamczepark fontann
Komentarze (0)