Trwa ładowanie...

Do parku Fontann wracają potańcówki! "Nie zabraknie klimatów Czerniakowa i starej Pragi"

Specjalnie zaprojektowany drewniany podest oraz scena stanęły w samym sercu Podzamcza

Do parku Fontann wracają potańcówki! "Nie zabraknie klimatów Czerniakowa i starej Pragi"
d9kxsk9
d9kxsk9

Niezapomniane warszawskie szlagiery, ale też funk, jazz, retr pop czy bossanova. Wszystkie to czeka na chcących potańczyć. Po sukcesie ubiegłorocznego „Dancingu 60-lecia” Stołeczna Estrada zaprasza na „Potańcówki przy fontannie”.

Zabawa odbywa się w każdy piątek i sobotę. Jak zapowiadają organizatorzy, na potańcówkach nie zabraknie także DJ-skich setów ze współczesną muzyką taneczną oraz wytrawnych tancerzy, którzy nauczą kroków wszystkich pasjonatów tańca.

- Warszawa jako jedno z niewielu miast może poszczycić się wspaniałym, lokalnym folklorem muzycznym. Zaplanowany program jest bardzo różnorodny, ale na pewno nie zabraknie w nim klimatów muzycznych Czerniakowa i starej Pragi - zachęcają miejscy urzędnicy.

Specjalnie zaprojektowany drewniany podest oraz scena stanęły w samym sercu Podzamcza. Start 1 lipca, wstęp na potańcówki jest wolny.

Poniżej program

d9kxsk9

Piątek, 1 lipca /godz. 19.00-22.30/
Michał Fogg, Tomasz Konca
"Wieczorek przy mikrofonie" - "Warszawa da się lubić - uroki i nieco ciemniejsze strony Syreniego Grodu w piosence", to audycja na żywo poświęcona historii polskiej muzyki rozrywkowej - retro. Zapomniane szlagiery przeplatane komentarzem prowadzących.
Do wspólnej zabawy zaproszą tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca”.

Sobota, 2 lipca /godz. 18.00-22.30/
Kovalczyk Funkyjazz Live /wieczór funky & jazz / DJ Warson
Pełen charyzmy i emocji występ Kovalczyk Funkyjazz Live dopełniony kontaktem wokalisty z publicznością, a do tego świeża i wyjątkowo brzmiąca mieszanka gatunków muzycznych, wpisze się w gust zarówno szerokiej, jak i bardzo wymagającej publiczności.
DJ Warson entuzjasta funku i disco, jako producent inspiruje się muzyką z lat 70/80 co słychać w każdym jego utworze i widać na parkiecie pełnym roztańczonych ludzi.
Wieczorowi w rytmie jazzu i funku towarzyszyć będzie energetyczny zespół taneczny Warszawski Funk.

Piątek, 8 lipca /godz. 19.00-22.30/
Bardotka Trio/Wieczór Warszawski / DJ Boogie
Bardotka Trio nazwane zostało „polskimi The Puppini Sisters”. Mają własny charakter, a wykonywana przez nie muzyka to nie tylko nastrojowy swing, ale przede wszystkim wybuchowa mieszanka łobuzerskich dźwięków - przez retro pop, big beat, bossanovę i tango po takie muzyczne miszmasze jak vintage country.

Sobota, 9 lipca /godz. 18.00-22.30/
Czess Band / DJ Sparky
Czess Band - warszawska kapela grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Zespół przypomina, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych i że stolica zawsze na te wpływy była otwarta. Daleko nie szukając - np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech. DJ Sparky podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu.
Tego wieczoru parkietem zawładną tancerze z formacji Shim Sham.

d9kxsk9

Piątek, 15 lipca /godz. 19.00-22.30/
Michał Fogg, Tomasz Konca
"Wieczorek przy mikrofonie."
"Szlagiery i kariery - historia polskiej muzyki rozrywkowej od jej narodzin do czasów dzisiejszych". Te melodie i ten klimat jest cały czas obecny w sercach słuchaczy - trzeba go tylko ożywić i to właśnie robimy najlepiej. Pozwalamy wspominać i powracać do tych wspaniałych lat ale nie tylko również młodzi odbiorcy znajdują w naszych audycjach wiele ciekawych inspiracji. Tancerze z grupy Grzegorza Ajdackiego – Stowarzyszenie „Dom Tańca” ponownie nauczą nas kroków tradycyjnych tańców warszawskich.

Sobota, 16 lipca /godz. 18.00-22.30/
Warszawski Kwartet Sentymentalny / DJ Kozak z własnej Woli
To żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Piosenki z repertuaru grupy to utwory przedwojennych teatrów, podwórzowe ballady i kuplety warszawskiego i lwowskiego międzywojnia oraz kompozycje współczesnych twórców inspirujących się folklorem miejskim, jak również polskie melodie tradycyjne.
DJ Kozak z własnej Woli - członek kolektywu „Panowie z Twardej”, operując konsoletą wydobywa niepowtarzalne brzmienia i nadaje każdej imprezie unikalnego klimatu. Mocno związany z folklorem warszawskim, którego jest znawcą i miłośnikiem.
Stowarzyszenie „Dom Tańca” ponownie będzie nam towarzyszyć tego wieczoru.

Piątek, 22 lipca /godz. 19.00-22.30/
Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska / DJ Pan Fogg.
Od 1970 roku przez trzynaście lat kierował Kapelą Czerniakowską zespołem, który założył i był jej liderem. To dzięki niemu piosenka warszawska zdobyła sobie miejsce na najlepszych estradach. Kapela Czerniakowska stanęła w jednym rzędzie z wybitnymi wykonawcami lat siedemdziesiątych. Naturalnym kontynuatorem tej spuścizny jest Kapela Warszawska, którą Stasiek Wielanek założył w 1985 roku. W jej repertuarze znajdziemy również piosenki warszawskich przedmieść, ale nie tylko. Na kilkunastu płytach CD i niezliczonych kasetach są też piosenki lwowskie, legionowe, żydowskie, biesiadne oraz kolędy.
DJ Pan Fogg
Michał Fogg, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmującej się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Tego wieczoru do tańca porwie nas zespół taneczny Shim Sham.

d9kxsk9

Sobota, 23 lipca /Godz.18.00-22.30/
The Warsaw Dixielanders / DJ Sparky
The Warsaw Dixielanders - na ich repertuar składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.
DJ Sparky podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu.
Zespół taneczny Shim Sham.
Program będzie miał przerwę na czas trwania pokazu fontann w godz. 21.30 – 22.00.

d9kxsk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9kxsk9
Więcej tematów