Trwa ładowanie...

Czy w Warszawie powstanie Rondo Bolka i Lolka?

Taką nazwę miałoby otrzymać rondo przy szpitalu dziecięcym, niedaleko ulicy Kubusia Puchatka

Czy w Warszawie powstanie Rondo Bolka i Lolka?
d4edxor
d4edxor

Ronda w Warszawie pojawiają się obecnie jak grzyby po deszczu. Ostatnio głośno było o nowym rondzie przy Dworcu Centralnym , które miało upamiętnić bohatera popularnego polskiego serialu komediowego - "Czterdziestolatka". Projekt w sprawie nadania skrzyżowaniu nazwy * Rondo Czterdziestolatka* znalazł się nawet w porządku sesji rady miasta, do tego z pozytywną opinią Komisji Nazewnictwa. W końcu jednak stołeczni radni nie wyrazili zgody na taką nazwę dla ronda u zbiegu Alej Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

Czy tym razem będzie podobnie? O nazwę dla nowego, niedużego* ronda u zbiegu ul. Kopernika ze Świętokrzyską i Tamką* zapytała na Facebooku radna Aleksandra Sheybal-Rostek z PO. "Wcześniej czy później trzeba będzie jakoś nazwać te ronda. Boję się wniosków patetycznych i martyrologicznych. Może macie jakieś pomysły?" - rzuciła.

Wśród propozycji pojawiła się taka - Bolka i Lolka. Dlaczego nie? W końcu obok znajduje się szpital dziecięcy, kilka kroków dalej ulica Kubusia Puchatka... a bajka o Bolku i Lolku budzi miłe skojarzenia.

d4edxor

Co sądzicie o tym pomyśle?

Czytaj również: Nowa stacja kolejowa Ursus-Niedźwiadek gotowa

d4edxor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4edxor
Więcej tematów