Trwa ładowanie...

Czy tak będzie wyglądała nowa Skra? Miasto jest gotowe na zagospodarowanie terenu

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania okolic stadionu Skry. Zgłoszono sześć projektów. Wygrał pomysł Aleksandra Wadasa z Gdańska. Według jury najlepiej połączył przeznaczenie obiektu z krajobrazem. Na realizację ambitnego przedsięwzięcia miasto zabezpieczyło 25 mln złotych.

Czy tak będzie wyglądała nowa Skra? Miasto jest gotowe na zagospodarowanie terenuŹródło: Materiały konkursowe, fot: Aleksander Wadas
d27s9f3
d27s9f3

Na stronie stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego we wtorek pojawiły się wyniki konkursu dotyczącego nowej koncepcji zagospodarowania terenów sąsiadujących z kultowym obiektem sportowym. Wygrała koncepcja przewidująca usypanie w pobliżu niewielkiego wzniesienia oraz stworzenie sporej wielkości stawu z kładką przechodzącą przez środek zbiornika.

W rozmowie z portalem warszawa.wyborcza.pl, dyrektor miejskiego biura sportu nie ukrywał zachwytu nad zwycięską pracą: "Jest fantastyczna, wybraliśmy ją jednomyślnie" - przekonywał Janusz Samel. Zaznaczył, że ujęła go propozycja stworzenia pomiędzy Skrą a Polem Mokotowskim terenu przeznaczonego dla sportowców-amatorów. To idealne miejsce na tego typu aktywność.

Stadio Skry - nowe oblicze

"Projekt w bardzo udany sposób połączył szacunek do dziedzictwa, funkcjonalne rozwiązania dla korzystających z obiektu profesjonalnych lekkoatletów, rugbistów i innych sportowców, a także amatorsko uprawiających sport i pomysłowy program rekreacyjny, włączając przy tym kompleks sportowy w całość otwartego programu parkowego Pola Mokotowskiego. W zaprezentowanej koncepcji zachowane zostały wszystkie wartościowe elementy założenia, a nowe uzupełnienia zaprojektowano w oparciu o pierwotne osie kompozycyjne" - brzmi treść opinii sądu konkursowego na temat zwycięskiej koncepcji.

Co dalej z niszczejącym kompleksem sportowym "Skra"? Miasto zarezerwowało na uporządkowanie przylegającego do stadionu terenu 25 mln zł. To jednak budżet zapisany w wieloletnich planach finansowych. Pomimo wyłonienia zwycięzcy w konkursie na projekt zagospodarowania okolic obiektu, do realizacji jeszcze długa droga. Ratusz przewiduje, że prace mogą zacząć się najwcześniej w 2020 roku.

d27s9f3

Nim dojdzie do wielkich porządków na tym terenie, miasto musi odzyskać kompleks od klubu Skra, który nie chce wydać obiektów. Pomimo wyroku sądu i przegranego procesu, stadion wciąż pozostaje w rękach władz klubu. Gdy tylko nastąpi wydanie nieruchomości miastu, ruszy wielka modernizacja. Na razie samego otoczenia obiektu. Stadion Skry ma zostać odnowiony w późniejszym terminie.

Źródło: Materiały konkursowe

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bitwa o pomnik Lecha Kaczyńskiego. Opozycja nie chce go w Warszawie

d27s9f3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27s9f3
Więcej tematów