Trwa ładowanie...

"Czajka". Komisja ekspertów będzie badać przyczyny awarii

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski powołał "Komisję ds. zbadania przyczyn obu awarii przesyłu do oczyszczalni Czajka" pod przewodnictwem prof. Stanisława Rybickiego.

"Czajka". Warszawa. Komisja zbada przyczyny awarii"Czajka". Warszawa. Komisja zbada przyczyny awariiŹródło: East News, fot: Piotr Molecki
d2ke6m2
d2ke6m2

- Musimy szczegółowo poznać okoliczności awarii i zależy mi na tym, aby zrobili to specjaliści. Dlatego obok zespołów pracujących od początku w Warszawie, powołałem Komisję ds. wyjaśnienia przyczyn awarii. Pokieruje nią prof. S. Rybicki z Politechniki Krakowskiej – napisał na Twitterze Trzaskowski.

Prof. dr hab. inż. Stanisław Rybicki jest dziekanem Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki na Politechnice Krakowskiej. To jeden z czołowych ekspertów z dziedziny infrastruktury wodno-ściekowej miast. Do współpracy w komisji dobierze zespół, który dokona szczegółowej analizy okoliczności obu awarii – z sierpnia 2019 i sierpnia 2020 r. Komisja sprawdzi również, czy i jaki wpływ na drugą awarię miała ta sprzed roku – przekazał stołeczny ratusz.

Zdaniem prof. Rybickiego sytuacja jest bardzo złożona. Szczegółowe zbadanie wszystkich istotnych aspektów to kwestia wielu miesięcy. – Możemy snuć przypuszczenia na podstawie historii tej inwestycji czy już dostępnych ekspertyz po awarii zeszłorocznej. Ale bezpośrednich przyczyn awarii na razie nikt nie zna. Jednoznaczne wnioski muszą być poprzedzone dłuższym okresem szczegółowych badań. Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko kolejnych takich zdarzeń, nie możemy działać pod presją czasu – zaznaczył Rybicki.

Po zakończeniu prac komisja sporządzi raport, który przedstawi miastu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ke6m2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ke6m2
Więcej tematów