Trwa ładowanie...

Co Polacy najchętniej zwiedzają w Warszawie?

Już nie tylko Stare Miasto i Pałac Kultury

Co Polacy najchętniej zwiedzają w Warszawie?
d3ebf6k
d3ebf6k

Według raportu "Ruch turystyczny w Warszawie w 2011 r.", przygotowanym przez IPSOS dla Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, w roku 2011 nachętniej odwiedzanym przez Polaków miejscem w Warszawie było Muzeum Powstania Warszawskiego. Z badań tych wynika, że 55 procent Polaków przyjeżdżających do stolicy w 2011 roku zwiedziło lub miało zamiar zwiedzić tę placówkę. Najwięcej respondentów (39 procent) wskazuje właśnie Muzeum Powstania Warszawskiego jako najważniejszą atrakcję turystyczną stolicy.

Niezmienną popularnością cieszy się stołeczne Stare Miasto - warszawską Starówkę odwiedziło lub chciało zwiedzić 37 procent turystów, co daje jej drugie miejsce w rankingu. Polacy wizytujący Warszawę chętnie spacerują także po warszawskich ogrodach i parkach, najchętniej zaś przebywają do Łazienek Królewskich, aby zobaczyć Pałac - chęć odwiedzenia tego miejsca zadeklarowało ponad 29 procent respondentów.

Kolejnym hitem naszego miasta bardzo szybko stało się również Centrum Nauki Kopernik, które już w pierwszym roku swojej działalności stało się drugą co do popularności placówką edukacyjną (po Muzeum Postania Warszawskiego). Aż 27 procent respondentów odwiedziło bądź wyraziło chęć odwiedzin w tym miejscu.

Źródło: Raport "Ruch turystyczny w Warszawie w 2011 r." przygotowany przez IPSOS dla Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

d3ebf6k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ebf6k
Więcej tematów