Trwa ładowanie...

Cirque du Soleil w Warszawie [WIDEO]

"Kooza" po raz pierwszy w Polsce. Na błoniach przy Narodowym stanie potężny namiot!

Cirque du Soleil w Warszawie [WIDEO]
d1jzflb
d1jzflb

Światowej sławy Cirque du Soleil po raz pierwszy w historii zaprezentuje przedstawienie pod magicznym i tajemniczym tytułem "Kooza". Premiera tego widowiskowego przedstawienia w Polsce odbędzie się 18 września 2014 w spektakularnej konstrukcji wielkiego białego namiotu na błoniach Stadionu Narodowego. Kooza to elitarne widowisko, ukazujące w sposób – czasem wręcz szokujący - możliwości ludzkiego ciała poprzez spektakularne podniebne akrobacje artystów w nieziemskich, zachwycających blaskiem kostiumach. Od początku 2013 roku widowisko "Kooza" pokazywane jest w Europie, wcześniej zachwycając ponad 4 miliony widzów w Ameryce Północnej i Japonii. We wrześniu "Kooza" zatrzyma się w Warszawie.

"Kooza" to powrót do początków Cirque du Soleil, który łączy w sobie dwie tradycyjne cechy - widowiskowe akrobacje oraz sztukę rozbawiania publiczności do łez. Nazwa wywodzi się z sanskrytu od "koza" i oznacza "paczkę", "szkatułkę" lub "skarb". Słowo to zostało wybrane dla podkreślenia idei tej produkcji – „circus in a box”. - Widowisko traktuje o związku człowieka ze światem dobra i zła. - mówi reżyser David Shiner. - Historia jest zarazem zabawa, lekka i otwarta ale też podkreśla wiele waznych idei. Wraz z rozwojem akcji poruszamy pojęcia takie jak strach, tożsamość, uznanie i władza.

Cirque du Soleil został założony w Baie-Saint-Paul w 1984 roku przez 20 artystów ulicznych. Obecnie firma zatrudnia ponad 5000 pracowników, w tym ponad 1300 artystów z ponad 50 różnych krajów. Cirque du Soleil zachwycił i oczarował ponad 100 milionów widzów w ponad 300 miastach i czterdziestu krajach na sześciu kontynentach.Bilety na warszawski pokaz kosztują od 130 do prawie 350 zł

Zobaczcie oficjlny trailer widowiska!

d1jzflb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jzflb
Więcej tematów