Trwa ładowanie...

Chłopiec na zebrze znów zaświeci w centrum. Skąd się wziął słynny symbol?

Już w sobotę pojawi się słynny symbol Wedla na dachu kamienicy przy ul. Szpitalnej. Odtworzenie neonu jest efektem współpracy LOTTE Wedel z warszawskim Muzeum Neonów.

Chłopiec na zebrze znów zaświeci w centrum. Skąd się wziął słynny symbol?Źródło: East News, fot: Grzegorz Krzyżewski
d3in96h
d3in96h

O 17:30 nastąpi włączenie legendarnego chłopca na zebrze, dawną reklamę Staroświeckiego Sklepu. Neon zaświeci na kamienicy z końca XIX wieku. Symbol ten jest znakiem rozpoznawalnym Wedla, który świecił od połowy XX wieku. Natomiast kilka lat temu neon się popsuł.

Chłopiec na zebrze - został zaprojektowany w 1926 roku na zlecenie Jana Wedla przez Leonetto Cappiello, nazywanego ojcem współczesnej reklamy i był znakiem rozpoznawczym marki w Polsce i za granicą.

Wedel
Źródło: Wedel, fot: mat. prasowy

Leonetto Cappiello po raz pierwszy zareklamował sklep E. Wedel. Obok słynnego podpisu Emila Wedla do dziś pozostaje symbolem marki rozpoznawanym przez większość Polaków.

Zobacz także: Tusk przed komisją śledczą: KNF ostrzegł Polaków przed inwestowaniem w Amber Gold”

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3in96h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3in96h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj