Trwa ładowanie...

Chcesz dostać choinkę za darmo? Wystarczy, że w zamian oddasz śmieci

Specjalna akcja Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ma zachęcić Warszawiaków do ekologii, a przy okazji wspomóc seniorów.

Chcesz dostać choinkę za darmo? Wystarczy, że w zamian oddasz śmieciŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
dbm9kly
dbm9kly

Za szkło, papier, baterie czy elektro śmieci w warszawskich Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych możesz otrzymać specjalne kupony. Wymienisz je na świąteczne drzewka – informuje portal naszemiasto.pl.

Za dwa kupony można dostać żywe drzewko w doniczce wysokości 60-100 cm, a za cztery nieco większe - 100-140 cm.

Jak zdobyć punkty? Zarówno za 20 sztuk plastikowych butelek lub szklanych opakowań, jak i 20 sztuk aluminiowych puszek przyznany zostanie jeden kupon. Tyle samo warte będzie 50 sztuk nakrętek lub baterii.

Zmiany w segregacji odpadów. "Czekają nas utrudnienia":

Ekstra promowany będzie elektrosprzęt. Za starą lodówkę, albo pralkę od razu dostaniem dwa kupony. Mniejszy sprzęt to jeden kupon za sztukę.

Świąteczna Ekopomoc zorganizowana zostanie w sobotę 9 grudnia w dwóch miejscach: przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce. Akcja potrwa między godziną 10-14.

Jak zaznacza portal naszemiasto.pl, pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na sprzęt pracowni komputerowej dla seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

dbm9kly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbm9kly
Więcej tematów