Trwa ładowanie...

Chcesz czystej plaży? To ją posprzątaj!

Inauguracja ogólnopolskiej akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża w tę sobotę w Warszawie

Chcesz czystej plaży? To ją posprzątaj!
d1vtfa9
d1vtfa9

Polskie plaże są bardzo urokliwe, ale nie wtedy gdy na piasku znajdujemy plastikowe butelki i torebki, które rozkładają się nawet do 1000 lat. Właśnie dlatego marka Barefoot wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Polska kolejny raz wyrusza na wielkie sprzątanie polskich plaż.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to kolejna edycja akcji mającej na celu posprzątanie polskich plaż tak dokładnie, by można było po nich spacerować bosą stopą. W zeszłym roku, w ramach projektu ponad 400 wolontariuszy w 5 miastach zebrało ok. 4 tys. litrów śmieci. W tym roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Czysta Polska i setkami wolontariuszy sprzątamy zarówno plaże w kurortach nadmorskich, jak również plaże w wybranych dużych miastach - mówią organizatorzy akcji, Barefoot Projekt Czysta Plaża.

W sobotę, 12 lipca w Warszawie, odbędzie się inauguracja akcji. Na wszystkich wolontariuszy, którzy pojawią się tego dnia na plaży przy La Playa Music Bar, będą czekać liczne konkursy i animacje takie jak zabawa w eko-memory, warsztaty robienia koszyków z papierowych rurek czy poszukiwanie śmieci przy użyciu wykrywaczy metali. W wydarzeniu wezmą również udział goście specjalni: finaliści X Factor - Filip Mettler, Wojciech Ezzat i Maja Hyży. Start o godzinie 10:30.

d1vtfa9

Plastikowe woreczki, butelki oraz niedopałki papierosów to śmieci, które najczęściej zanieczyszczają plaże. Stanowią one bardzo duże zagrożenie dla zwierząt. Warto, byśmy zawsze pamiętali o dbaniu o środowisko i pozostawiali PLAŻE PRZYJAZNE BOSYM STOPOM nie tylko podczas takich akcji – apeluje Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Kolejne akcje w ramach projektu odbędą się:
19/07 Hel, Plaża przy Beach Bar, wejście nr. 67
26/07 Dębki, Plaża przy Beach Bar Cooler
02/08 Sopot, Plaża przy Balticana Beach Bar, wejście nr. 30
09/08 Gdynia, Plaża przy Contrast Cafe

d1vtfa9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vtfa9
Więcej tematów