Trwa ładowanie...

Chcą cyrku bez zwierząt, będą protestować

Pikieta pod Cyrkiem Zalewskim w sobotę

Chcą cyrku bez zwierząt, będą protestować
d1q1j5g
d1q1j5g

Stowarzyszenie Empatia oraz Koalicja Cyrk Bez Zwierząt zaprasza na pikietę pod Cyrkiem Zalewski, który wykorzystuje w swoich pokazach zwierzęta. Pikieta odbędzie się* w sobotę 25 października 2014 roku w godz. 13:00-14:30, przy *ul. Górczewskiej 126, obok centrum handlowego Wola Park. Akcja ma na celu uświadamianie ludzi, że cyrk może być fajny i zabawny bez udziału zwierząt.

Czytaj też: I Weekend Weganizmu****

Organizatorzy pikiety chcą, aby wprowadzono zakaz wykorzystywania dzikich i domowych zwierząt w cyrkach, przekazano obecnie wykorzystywane zwierzęta dzikie do ogrodów zoologicznych lub do ich naturalnego środowiska jeżeli jest to możliwe – a zwierzęta domowe do adopcji. Zależy im również na zaprzestaniu promocji rozrywki opartej na cierpieniu w takich miejscach jak placówki edukacyjne oraz urzędy.

„Trudno zmienić sposób myślenia dorosłych. Dla nich cyrk to rozrywka jak inne. Do cyrku chodzimy przede wszystkim z dziećmi. Te wrażliwe protestują. Te mniej wrażliwe bawią się dobrze, bo rodzice się bawią. Ze względu na dzieci nie wolno pokazywać w cyrku zwierząt. Żadnych. Bo uczymy je, że zwierzęta to zabawki i kosztem ich cierpienia ludzie mogą się bawić. Nie mogą!” - przeciw cyrkowi ze zwierzętami wypowiada się prof. SWPS, dr hab. Teresa Gardocka, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej w SWPS, Dyrektor Instytutu Prawa Wydziału Prawa i Nauk Społecznych SWPS, Członek Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt (źródło: cyrkbezzwierzat.wordpress.com).

d1q1j5g

Dodatkowo będziecie mieli możliwość zobaczyć nowe materiały przygotowane przez Stowarzyszenie Empatia, a dotyczące problemu zwierząt w cyrku. Organizatorzy zapraszają też na stronę
cyrkbezzwierzat.wordpress.com .

d1q1j5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q1j5g
Więcej tematów