Trwa ładowanie...

Centrum Nauki Kopernik rozbudowuje się!

Przy istniejącym już obiekcie powstanie Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego

Centrum Nauki Kopernik rozbudowuje się!
dvsjnt8
dvsjnt8

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego to planowane przedsięwzięcie edukacyjno-badawcze Kopernika. Będzie pierwszym w Polsce eksperymentalnym ośrodkiem, zajmującym się badaniem, opracowywaniem i testowaniem nowatorskich form oraz metod działań edukacyjnych.

Celem tego miejsca będzie zmiana sposobu uczenia się i przyczynienie się do przeprowadzenia zmian w kształceniu, odpowiadających na potrzeby i wyzwania społeczeństwa XXI w. Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na opracowywane przez Kopernika narzędzia edukacyjne i metody uczenia. Pracownia będzie kontynuować te prace w szerszej skali i tworzyć nowe rozwiązania.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego ma szansę stać się przestrzenią eksploracji naukowej i badawczej, rozwijającej edukację, łączącą środowiska. Tu będą realizowane projekty badawcze dotyczące efektywności nauczania, analizowane mechanizmy procesów poznawczych, eksplorowane metody, techniki i strategie edukacyjne. Przez interwencje w obszarze edukacji Pracownia ma przyczyniać się do rozwoju kapitału społecznego i ludzkiego.

dvsjnt8

Kiedy Pracownia powstanie?

Tego jeszcze nie wiadomo. Na razie znalazła się ona na liście przedsięwzięć, które mogą zostać sfinansowane w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 ze środków Unii Europejskiej w ramach Kontraktu Terytorialnego Województwa Mazowieckiego.

Wkład własny CNK w budowę nowego ośrodka miałby wynieść 60 mln zł.

dvsjnt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvsjnt8
Więcej tematów