RegionalneWarszawaCała Warszawa buduje swoją wiślaną dzielnicę

Cała Warszawa buduje swoją wiślaną dzielnicę

Do końca listopada trwa kampania społeczna „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”.

Cała Warszawa buduje swoją wiślaną dzielnicę

Lubisz spędzać czas nad Wisłą? Dbasz o tę przestrzeń i chcesz, aby inni też to robili? Zrealizuj swój pomysł. Rozpoczyna się nabór wniosków na dofinansowanie działań społecznych towarzyszących kampanii „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”.

Do końca listopada trwa kampania społeczna „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”, której celem jest zachęcenie osób spędzających czas nad rzeką do wzięcia współodpowiedzialności za tę przestrzeń. Działania kampanii mają charakter partnerski i koncentrują się szczególnie na edukacji jak dbać o czystość rzeki i jej otoczenia.__

Dotychczas w jej ramach mieszkańcy mogli m.in. wziąć udział w warsztatach i debatach, wymieniać odpadki na upominki czy zobaczyć film i spotkać się z edukatorkami. Teraz nadszedł czas, by sami wzięli się za kreację działań. Rozpoczyna się program regrantingowy „Dzielnica Wisła”, w ramach którego można realizować swoje pomysły na czystą Wisłę. Jego operatorem jest wyłoniona w konkursie dotacyjnym m.st. Warszawy Fundacja Poza Horyzont oraz Sekwencja sp. z o. o.

– Ten program to odpowiedź na potrzeby mieszkańców zgłaszane już od pierwszych dni trwania kampanii – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m. st. Warszawy. – Ludzie dostrzegają problem z zanieczyszczaniem Wisły i jej okolic, i sami chcą się z nim rozprawiać, organizując np. sąsiedzkie sprzątania - dodaje.

Teraz miasto daje im ku temu sposobność, dofinansowując społeczne inicjatywy.

– Naszym celem jest nie tylko budowanie identyfikacji z otoczeniem, lecz także wspieranie obywatelskiej współpracy realizowanej zarówno przez organizacje pozarządowe, jak i nieformalne grupy – podkreśla Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent i dodaje, że zarówno osobom fizycznym, jak i organizacjom, operator zapewnia wsparcie na każdym etapie przygotowania projektu, zapewniając szkolenia i doradztwo w pisaniu wniosku.

Działania społeczne mogą być realizowane do 30 listopada 2015r. Wnioski o dofinansowanie są przyjmowane do 31 października 2015 r., a ich rozpatrywanie odbywa się w sposób ciągły, w cyklach tygodniowych.

Maksymalna wysokość dofinansowania to 10 000 zł. – Wkład własny, w postaci pracy społecznej wnioskodawcy, jest niezbędny do uzyskania dofinansowania – podkreśla Jarosław Jóźwiak.

Wnioskodawcy zgłaszać mogą się do programu po zapoznaniu z regulaminem, poprzez wysłanie na adres e-mailowy regranting.wisla@gmail.com odpowiedniego wniosku. Pod tym adresem operator przyjmuje także wszelkie wnioski i uwagi.

W ramach kampanii powstał pawilon recyklingowy - Punkt Skupu. Stoi po lewej stronie rzeki, przy moście Poniatowskiego. Za każde zostawione w nim 15 sztuk plastikowych lub szklanych śmieci, głównie butelek, otrzymać można gadżet - jesienną czapkę lub bawełniana torbę. Działa w piątek i sobotę w godz. 19.00 -1.00 w nocy.

Udział w programie oraz towarzyszących mu działaniach jest bezpłatny.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)